Reklama

Reklama

​MŚ w hokeju. Zakażony koronawirusem szef IIHF odwołał wizytę w Mińsku

Szef Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) Rene Fasel jest zakażony koronawirusem i z tego powodu w ostatniej chwili musiał odwołać wyjazd do Mińska. Planował spotkanie z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką ws. przyszłorocznych mistrzostw świata elity.

Turniej ma się odbyć w dniach 21 maja - 6 czerwca w Mińsku oraz Rydze, stolicy Łotwy. Jak poinformowano na stronie IIHF, na razie do spotkania z Łukaszenką nie dojdzie, ponieważ Fasel i sekretarz generalny federacji Horst Lichtner są zainfekowani COVID-19.

"Planowaliśmy omówić z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką kwestie bezpieczeństwa, które mają wpływ na przygotowania do turnieju, zarzuty dotyczące prezesa Białoruskiego Związku Hokeja na Lodzie Dmitrija Baskowa, aktualną sytuację Covid-19 w tym kraju i kroki, jakie są podejmowane, aby turniej mógł odbyć się bezpiecznie i we współpracy ze współgospodarzem Łotwą. Niestety, obaj z Horstem Lichtnerem mamy pozytywny wynik testu na koronawirusa, dlatego musimy spędzić 10 dni w izolacji" - przekazał Szwajcar Fasel.

Reklama

Od dłuższego czasu pojawiają się też głosy, że być może konieczne będzie przeniesienie białoruskiej części imprezy do innego kraju, np. Rosji. Powodem ewentualnych zmian jest napięta sytuacja na Białorusi. Już w listopadzie IIHF oświadczył, że jest zaniepokojony sytuacją w tym kraju, m.in. chodziło o brutalnie tłumione protesty przeciwko władzy autorytarnie sprawowanej przez prezydenta Łukaszenkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje