Reklama

Reklama

MŚ w hokeju. Najgorsza lokata Słowacji od rozpadu Czechosłowacji

We wtorek reprezentacja Słowacji przegrała ze Szwecją 2-4 i znalazła się na 14. miejscu w mistrzostwach świata elity. To najgorsza lokata Słowaków od czasu rozpadu Czechosłowacji.

W siedmiu meczach MŚ elity w Niemczech i Francji Słowacja zdobyła tylko cztery punkty na 21 możliwych. Jedyne zwycięstwo - 3-2 po dogrywce nad Włochami - odniosła w pierwszej kolejce. Później Słowacy ponieśli sześć porażek (dwie po rzutach karnych). Ulegli m.in. 0-6 Rosjanom i 1-6 Amerykanom.

W tabeli grupy A zajęli siódme miejsce (z elity spadły drużyny z ósmych miejsc w obu grupach - Włochy i Słowenia), a łącznie w całych mistrzostwach - czternaste.

- To był ciężki, ale pouczający dla nas turniej. Musimy czerpać z tego jak najwięcej doświadczeń. Wierzę, że to się przyda w naszych dalszych karierach i w następnych imprezach - przyznał bramkarz Hudacek.

Reklama

Słowacy w tegorocznym turnieju nie mieli w składzie żadnego zawodnika z ligi NHL, ale i tak ich odległa lokata jest niespodzianką.

Po rozpadzie Czechosłowacji początkowo grali na niższych szczeblach, jednak rok po roku pięli się wyżej. Wśród najlepszych drużyn świata Słowacja występuje nieprzerwanie od 1996 roku. W 2002 roku zdobyła złoty medal, w 2000 i 2012 - srebrny, a w 2003 - brązowy. W tym czasie nigdy nie zajęła tak niskiej lokaty jak obecnie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama