Reklama

Reklama

MŚ w hokeju kobiet. Turniej w Kanadzie odwołany z powodu pandemii

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet, które miały się odbyć w dniach 6-16 maja w kanadyjskich miastach Halifax i Truro, zostały odwołane z powodu wzrostu liczby przypadków zachorowań na COVID-19 w tym kraju.

Informację podała tamtejsza federacja (Hockey Canada) na dzień przed spodziewanym przylotem wszystkich dziesięciu drużyn, które miały rozpocząć kwarantannę przed turniejem.

Organizatorzy musieli odwołać mistrzostwa wskutek decyzji rządu prowincji Nowa Szkocja, wprowadzającego nowe obostrzenia, m.in. ograniczenia w podróżowaniu.

Prezydent Rene Fasel zabrał głos

"To bardzo rozczarowująca wiadomość, gdy do turnieju zostało tylko kilka tygodni" - skomentował prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) Rene Fasel.

"Jesteśmy przekonani, że dysponowaliśmy odpowiednimi środkami bezpieczeństwa, aby chronić zawodniczki, oficjeli, widzów i wszystkich mieszkańców Halifax i Truro, w oparciu o doświadczenia IIHF i Hockey Canada z organizacji mistrzostw świata juniorów w Edmonton. Musimy jednak przyjąć decyzję rządu" - dodał Fasel.

Reklama

af/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama