MŚ w hokeju kobiet: Polki przegrały z Australijkami

Polki przegrały z Australijkami 2-4 (0-0, 1-2, 1-2) w swoim ostatnim meczu mistrzostw świata Dywizji IIA w hokeju na lodzie, rozgrywanych w Auckland. "Biało-czerwone" już wcześniej były pewne utrzymania na tym poziomie rozgrywek.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej części gry Australijki w odstępie niespełna trzech minut strzeliły dwa gole. Podopieczne Grzegorza Klicha nie poddały się, a dzięki trafieniom Magdaleny Czaplik i Katarzyny Frąckowiak doprowadziły do wyrównania.

"Biało-czerwone" nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnie słowo należało do rywalek, które zdobyły jeszcze dwie bramki.

Polki z pięciu meczów wygrały dwa - z Nową Zelandią 2-1 i Słowenią 3-2. Doznały także trzech porażek. Oprócz Australijek lepsze od nich okazały się Włoszki (0-3) i Węgierki (3-6).

Awans do Dywizji IB wywalczyły Węgierki. W decydującym meczu pokonały Włoszki 3-1. Miejsce Madziarek zajmą Brytyjki.

Zdegradowane zostały natomiast Słowenki. Zastąpią je hokeistki z Korei Południowej.

Wyniki i tabela:

Polska - Australia 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)

Nowa Zelandia - Słowenia 5-3 (1-1, 1-1, 3-1)

6. Słowenia      5  0  5  10-27   0

Dowiedz się więcej na temat: hokej | hokejowa reprezentacja | Australia | Nowa Zelandia | Auckland | gol