MŚ U-20: Polacy przegrali z Białorusinami

W drugim dniu rozgrywanych w Gdańsku hokejowych mistrzostw świata do lat 20 pierwszej dywizji grupy B Polska przegrała z Białorusią 1:5 (1:1, 0:1, 0:3). Jedynego gola dla "Biało-czerwonych" strzelił w 19. minucie zawodnik miejscowego Stoczniowca Aron Chmielewski.

Była to druga porażka Polaków, którzy w poniedziałek ulegli 2:5 Norwegii. O przegranej gospodarzy ponownie przesądziła trzecia tercja. Białorusini zdobyli w niej trzy bramki, z czego dwie w 59. minucie. Nie bez znaczenia dla losów meczu był fakt, że Polacy siedem razy zasiadali na ławce kar, podczas kiedy rywale mieli tylko jedną karę.

Środa jest w gdańskiej imprezie pierwszym dniem wolnym. W czwartek Polacy zmierzą się o godz. 20.00 z Kazachstanem.