MŚ elity w hokeju: Włochy - Łotwa 1-2, Słowenia - Norwegia 1-5

Hokeiści Włoch i Słowenii przegrali swoje trzecie mecze na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. Z tym, że obie reprezentacje mają po jednym punkcie, ponieważ raz ulegli dopiero po dogrywce.

We wtorek w Kolonii lepsi od Włochów okazali się Łotysze.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Andris Dżerinsz - 13. i 59. minucie.

Jedynego gola dla pokonanych strzelił natomiast Marco Insam w czwartej minucie.

Łotysze są na razie rewelacją tegorocznych mistrzostw świata. Jako jedyna drużyna w grupie A po trzech meczach mają komplet, dziewięciu punktów.

Z kolei w Paryżu Norwegia nie dała szans Słowenii, wygrywając 5-1.

Norwegowie już po pierwszej tercji prowadzili 3-0 po bramkach: Mathisa Olimba w szóstej minucie, Kena Andrego Olimba (15.) i Kristiana Forsberga (19.).

W 39. minucie okres gry w przewadze wykorzystał Aleksander Reichenberg, zwiększając prowadzenie na 4-0.

Na 15 sekund przed końcem drugiej tercji honorowe, jak się później okazało, trafienie dla Słowenii zanotował Robert Sabolicz.

Słoweńcy w meczu ze Szwajcarią potrafili ze stanu 0-4 doprowadzić do remisu i dogrywki, ale tym razem tak nie było.

W 60. minucie dobił ich Patrick Thoresen.

Pawo

Grupa A:

Włochy - Łotwa 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)

Bramki: Marco Insam (4.) - Andris Dżerinsz (13., 59.).

Słowenia - Norwegia 1-5 (0-3, 1-1, 0-1)

Bramki: Robert Sabolicz (40.)- Mathis Olimb (6.), Ken Andre Olimb (15.), Kristian Forsberg (19.), Aleksander Reichenberg (39., w przewadze), Patrick Thoresen (60.).

Kary: Słowenia - 6; Norwegia - 10 minut.

1. Kanada        3   9  17-3

2. Norwegia     3   6   8-6

3. Szwajcaria  2   5   8-4

4. Czechy        3   5  11-8

5. Finlandia     3   4   7-11

6. Francja       2   3   7-4

7. Słowenia    3   1   7-17