Reklama

Reklama

​MŚ Elity. Udane rozpoczęcie imprezy dla Rosji i Niemiec

Niemcy i Rosja udanie rozpoczęły mistrzostwa świata Elity. "Sborna" grająca pod nazwą ROC (Rosyjski Komitet Olimpijski) pokonała Czechy 4-3. Niemcy, choć przegrywali z Włochami 1-2, to ostatecznie wygrali 9-4.

Rosyjscy hokeiści czterokrotnie wychodzili na jednobramkowe prowadzenie w meczu z Czechami, osiągali te minimalną przewagę w każdej z trzech tercji. Rosjanie strzelali gole zróżnicowany sposób - na 1-0 w przewadze, na 2-0 w osłabieniu, a dwie kolejne w pełnych składach.

Dopiero ostatni gol, uzyskany na 19 sekund przed zakończeniem podstawowych 60 minut zawodów, dał Rosjanom zwycięstwo. Czesi nie mieli już czasu, by odpowiedzieć na to trafienie. 

Mistrzostwa Świata Elity - Włosi prowadzili, a przegrali prawie "dwucyfrówką"

Wcześniej udawało im się to za każdym razem, choć w końcówce spotkania widać już było jego trudy po ekipie selekcjonera Filipa Peszana. Sporą niespodziankę mogli sprawić Włosi. 

Reklama

Tuż przed rozpoczęciem turnieju w kadrze Italii wystąpiły problemy z pozytywnymi testami na koronawirusa. Mimo osłabienia z tego powodu, włoscy hokeiści prowadzili w pierwszej tercji 2-1, choć na koniec tej części meczu było już 2-2. Później przewaga była już po stronie faworytów, czyli ekipy Niemiec. Ostatecznie zwyciężyli oni 9-4.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL