Reklama

Reklama

MŚ Elity. Finowie i Szwedzi zagrają bez hokeistów z rosyjskiej ligi

Hokejowe federacje Finlandii i Szwecji oświadczyły, że zawodnicy grający w klubach rosyjskiej Kontynentalnej Hokej Ligi nie dostaną powołań do reprezentacji kraju na zbliżające się mistrzostwa świata Elity.

Decyzja obu związków ma związek z trwającą od 24 lutego zbrojną agresją Rosji na Ukrainę. Kilka dni później fiński klub Jokerit Helsinki wycofał się z rywalizacji w skupiającej głównie kluby rosyjskie ligi KHL.

Zgodnie za to, co widnieje w oficjalnych statystykach i składach KHL, w jej klubach występowało 31 Finów i 30 Szwedów. Po wycofaniu się z rozgrywek Jokeritu i rozwiązaniu kontraktów przez wielu innych zawodników, obecnie na kontrakcie w KHL pozostało zaledwie kilku Finów i Szwedów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy