Reklama

Reklama

ME hokeistek na trawie 2. dywizji. Polska - Turcja 6:0

Polskie hokeistki na trawie pokonały Turcję 6:0 (2:0) w swoim pierwszym spotkaniu mistrzostw Europy drugiej dywizji, które w niedzielę rozpoczęły się w szkockim Glasgow. W poniedziałek zmierzą się z Włoszkami.

"Biało-Czerwone" niezwykle efektownie zainaugurowały mistrzostwa Starego Kontynentu. Przed spotkaniem trener polskich hokeistek Maciej Wrzesiński przestrzegał przed lekceważeniem Turcji. Ten kraj kilka lat temu mocniej zaangażował się w rozwój hokeja na trawie, a żeńska reprezentacja z roku na rok robi duże postępy.

Turczynki w niedzielnym meczu nie miały jednak zbyt wiele do powiedzenia. Polki pod koniec pierwszej kwarty zdobyły dwie bramki, ale wciąż szukały okazji do podwyższenia wynikiu. Rywalki z kolei bardzo sporadycznie gościły pod bramką Marty Kucharskiej. Tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty najpierw Paula Sławińska, a po chwili Dżesika Mazur podwyższyły wynik, definitywnie odbierając przeciwniczkom nadzieje na korzystny rezultat.

Reklama

"Tak wysokiego zwycięstwa się nie spodziewałem. Dobrze zagraliśmy przez większą część meczu, zarówno w obronie, jak i w ataku, byliśmy dość skuteczni. Oczywiście, parę rzeczy można jeszcze poprawić. Drugie 15 minut było trochę nerwowe, ale szybko się 'ogarnęliśmy' i wróciliśmy na właściwie tory. Turczynki może z dwa razy były w naszym półkolu strzałowym, praktycznie nam nie zagroziły. Dobrze, że zaczynamy turniej z takim dorobkiem bramkowym, bo to też może mieć znaczenie" - powiedział PAP Wrzesiński.

W innym meczu grupy A Włochy wygrały z Walią 3:1 (1:0). Włoszki już w poniedziałek będą kolejnym rywalem polskiego zespołu.

"To będzie już zupełnie inny przeciwnik. Włochy to zespół bardzo dobrze zgrany, wyszkolony technicznie. Jest kilka kluczowych zawodniczek, na które będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę. Mecz mamy dopiero o godz. 18, więc wystarczy czasu, żeby odpocząć i odpowiednio się przygotować" - przyznał szkoleniowiec.

W grupie B rywalizują Szkocja, Austria, Ukraina i Czechy. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinału, pozostała czwórka rywalizować będzie o lokaty 5-8.\

Polska - Turcja 6:0 (2:0)

Bramki: Natalia Wiśniewska (11), Magdalena Zagajska - dwie (15, 48-krótki róg), Paula Sławińska (43), Dżesika Mazur (44-krótki róg), Amelia Katerla (46).

autor: Marcin Pawlicki

Dowiedz się więcej na temat: ME hokeistek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje