Reklama

Reklama

Lulea HF wygrała Hokejową Ligę Mistrzów

Szwedzki zespół Lulea HF wygrał pierwszą edycję po reaktywowaniu Hokejowej Ligi Mistrzów. W dramatycznym finale pokonał inną szwedzką ekipę - Frolundę Indians.

Po pierwszej tercji finału Lulea przegrywała 0-2. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Joel Lundqvist. Drugiego gola strzelił najskuteczniejszy hokeista całych rozgrywek - Mathis Olimp.

W drugiej tercji bramek nie było, za to trzecia należała już do Lulei.

Mistrzowie strzelili cztery gole - w 48., 49., 55. i 59. minucie. Na listę strzelców wpisali się: Krystian Nakywa, Peter Cehlarik, Johan Forsberg i Dean Kukan, który skorzystał z tego, że Frolunda wycofała bramkarza i trafił do pustej bramki.

Dzięki temu spektakularnemu powrotowi, Lulea jest pierwszym triumfatorem reaktywowanej Hokejowej Ligi Mistrzów.

Lulea HF - Frolunda Indians 4-2 (0-2, 0-0, 4-0)

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy