Reklama

Reklama

Liga NHL: Sezon odwołany przynajmniej do 14 grudnia

Władze północnoamerykańskiej ligi hokeja na lodzie (NHL) odwołały w piątek do 14 grudnia rozgrywki sezonu 2012/13. Planowo miały się one rozpocząć 11 października. To konsekwencja lokautu ogłoszonego 16 września. Nie odbędzie się również All-Star Weekend.

To impreza cykliczna, która najczęściej odbywała się pod koniec stycznia. W 2013 roku miała zostać zorganizowana w Columbus (stan Ohio) w dniach 26 i 27 stycznia. Podczas dwóch dni odbywa się mecz gwiazd i wiele konkursów, w tym m.in. na najmocniejszy strzał.

Lokaut został ogłoszony z powodu braku porozumienia między właścicielami 30 klubów a Związkiem Zawodowym Graczy (NHLPA) w sprawie podziału zysków.

Chodzi o kwotę 3,3 miliarda dolarów. Kierownictwo NHL, razem z właścicielami zespołów, chciało obniżyć udział hokeistów w zyskach z 57 do 46 procent, tłumacząc się rosnącymi kosztami utrzymania drużyn. Gracze odrzucali jednak kolejne propozycje, opowiadając się za minimalnym progiem 54,3 proc.

Reklama

Poprzedni lokaut w kanadyjsko-amerykańskiej lidze hokejowej miał miejsce w sezonie 2004/05.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama