Reklama

Reklama

Legenda sportu uderza w Rosjan z całą mocą! Już nazwali go faszystą

Słynny czeski hokeista i była gwiazda NHL Dominik Haszek od początku wojny w Ukrainie jest bezlitosny dla rosyjskich sportowców. Za swoją postawę zdążył już zostać nazwany "faszystą", ale to wcale go nie powstrzymuje. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" udzielił obszernych wypowiedzi na ten gorący temat.

Już w pierwszych dniach wojny Dominik Haszek wiedział, po której stronie należy stanąć i zdecydowanie zabrał głos. Mistrz olimpijski w Nagano i brązowy medalista z Turynu nie bawił się w półśrodki, tylko prosto z mostu powiedział, co myśli na temat losów rosyjskich hokeistów w najlepszej lidze świata.

- NHL musi natychmiast zawiesić kontrakty wszystkich rosyjskich graczy! Jeśli tego nie zrobi, poniesie pośrednią współodpowiedzialność za ofiary śmiertelne na Ukrainie" - grzmiał legendarny bramkarz w swoim twitterowym wpisie - więcej TUTAJ!

Reklama

Dominik Haszek: Wy, Polacy, według Putina też jesteście faszystami

Nic dziwnego, że po takiej odezwie, która odbiła się echem we wszystkich sportowych mediach, Haszek zaczął być atakowany przez sprawców wojny w Ukrainie. Został nazwany faszystą i wypomniano mu, że sam grał w Stanach Zjednoczonych i zgarniał fortunę w czasie, gdy amerykańskie siły bombardowały Belgrad. - Bez interwencji NATO ludobójstwo na wielką skalę trwałoby nadal. Dlatego porównywanie tamtych wydarzeń do tego, co się dzieje na Ukrainie, jest całkowicie błędne - odarł Haszek na formułowany zarzut w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

57-latek zarzut o bycie faszystą wręcz wyśmiewa i zwraca uwagę, że dla Rosjan to takie słowo, którym obrzucają każdego swojego nieprzyjaciela.

- Kto pokojowo nastawionych ludzi, którzy się nad innymi nie wywyższają, nazywa faszystami, ma problem sam ze sobą. Jeśli się nie mylę, to i wy, Polacy, według Putina jesteście faszystami. To oczywiście nie jest prawda, ale w takie twierdzenia wierzy większość wyborców Putina, dlatego prezydent Rosji wciąż je powtarza - zżyma się Haszek.

Czeski hokeista podaje przykłady kilku rosyjskich hokeistów, z którymi przez lata gry w NHL zbudował serdeczne relacje. Jednak to nie zmienia faktu, że w obliczu wojny, gdy fakty nie kłamią i każdy wie, że agresorem jest Federacja Rosyjska, dla sportowców z tego kraju nie ma miejsca na arenach światowych.

- Jestem za natychmiastowym wykluczeniem wszystkich Rosjan ze wszystkich rozgrywek. Tylko z wyjątkiem dzieci, jeśli ich rodzice żyją w innym kraju, a dzieci, o których mowa, w danym sporcie nie reprezentują Rosji. (...) Teraz konieczne jest całkowite zdystansowanie się od rosyjskich sportowców. Trzeba wykluczyć ich z rozgrywek odbywających się w całym zachodnim, demokratycznym świecie. I podkreślam, że w żaden sposób nie zabraniam im uprawiać sportu. Nadal mogą brać udział w swoich ulubionych dyscyplinach hokeju, lekkoatletyce, narciarstwie, gimnastyce itd. - w swoim wielkim kraju. Ale nie mają prawa robić reklamy Rosji i jej czynom w naszym świecie - grzmi Haszek.

Niegdyś najlepszy bramkarz w NHL, gdzie reprezentował barwy Ottawa Senators, Buffalo Sabres oraz Chicago Blackhawks, po raz kolejny nie pieści się również z najlepszą ligą hokejową świata. I ma jasne zdanie, co władze National Hockey League powinny jak najszybciej zrobić z rosyjskimi hokeistami.

- Wszyscy bez wyjątku powinni być zawieszeni. Nawet napisałem w tej sprawie długi list do Gary’ego Bettmana (komisarz NHL), w którym przedstawiłem mu wszystkie powody, dlaczego tak powinni postąpić. Odpowiedział mi, że w tej chwili NHL jest innego zdania, musi przestrzegać prawa amerykańskiego i kanadyjskiego oraz wszelkich praw pracowniczych - wyjaśnił Haszek na łamach "PS".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy