Koszmarny turniej Kanadyjczyków, Niemcy z trzecim zwycięstwem

Koszmarny początek hokejowych mistrzostw świata elity dla Kanady. Zawodnicy "Klonowego Liścia", którzy do Rygi przysłali nawet nie drugi, a trzeci skład, przegrali z Niemcami 1-3 w meczu grupy B. O słabości Kanadyjczyków świadczy, że dwa razy nie potrafili wykorzystać gry w podwójnej przewadze.

Niemcy objęli prowadzenie w 11. minucie. Stefan Loibl uderzył precyzyjnie z okolic bulika i Adin Hill został pokonany po raz pierwszy.

38 sekund później padł drugi gol dla naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem uderzył Matthias Plachta, krążek odbił się od łyżwy Owena Powera i między parkanami bramkarza wpadł do siatki. Mathhias jest synem Jacka Płachty, wielokrotnego reprezentanta Polski w hokeju na lodzie, który przez wiele lat występował w niemieckich klubach, a w latach 2014-17 był selekcjonerem "Biało-Czerwonych".

Kanada kontaktowego gola strzeliła w 19. minucie po trafieniu Nicka Paula z okolic bulika.

W drugiej tercji mieliśmy festiwal nieskuteczności hokeistów "Klonowego Liścia". Az dwa razy nie potrafili wykorzystać gry w podwójnej przewadze. W tym drugim przypadku Korbinian Holzer został ukarany dodatkowo 10 minutami za atak na głowę Michaela Buntinga.

Holzer najpierw kara potem gol

Niemcy fantastycznie grali w obronie, a kilka razy szczęście dopisało Mathiasowi Niederbergerowi, gdy nie zamroził krążka, to i tak rozlegał się gwizdek, więc nawet jak rywale dobijali "gumę" do siatki, nie można było uznać gola.

Kanadyjczycy zostali dobici w 58. minucie. Sekundy jak z lodu zjechał Hill uderzeniem do opuszczonej bramki z własnej tercji popisał się Holzer.

Drużyna "Klonowego Liścia" trzeci raz w historii MŚ przegrała z Niemcami, a pierwszy raz zaczęła turniej od trzech porażek. Kanadyjczycy poprzednio trzy kolejne mecze na MŚ przegrali w 1979 roku, ale było to w fazie finałowej, gdzie grano każdy z każdym. Natomiast nasi zachodni sąsiedzi z kompletem punktów są liderami grupy B.

Grupa B:

Niemcy - Kanada 3-1 (2-1, 0-0, 1-0)

Bramki: 1-0 Loibl (11.), 2-0 Plachta (12.), 2-1 Paul (19.), 3-1 Holzer (58., pusta bramka).

Łotwa - Włochy 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)