Reklama

Reklama

Jaromir Jagr wybrał kadrze Czech serwismena

Kanadyjski specjalista od szlifowania i ostrzenia łyżew Joe Frei został serwismenem hokejowej reprezentacji Czech, która w niedzielę meczem z Francją rozpoczyna udział w mistrzostwach świata w Niemczech. Polecił go kadrze najlepszy jej zawodnik Jaromir Jagr.

Jagr skorzystał z usług 31-letniego Freia podczas igrzysk w Vancouver i bardzo chwalił jego pracę. Kanadyjczyk pierwsze szlifierskie kroki stawiał pod okiem ojca w wieku 13 lat.

Reklama

- Gdy Frei naostrzył mi łyżwy przed jednym z treningów w Vancouver, nie mogłem uwierzyć w tak ogromną zmianę. Nigdy wcześniej tak szybko i płynnie na łyżwach nie jeździłem - powiedział Jagr.

Jagr chciał zabrać Freia od razu z Vancouver do rosyjskiego Omska, z którym grał w minionym sezonie, ale ostatecznie nie udało mu się sprowadzić Kanadyjczyka. Teraz czeski hokeista cieszy się, że Frei będzie współpracować z reprezentacją jego kraju.

Metody pracy Frei wypracował wraz z ojcem przez lata. Rewolucyjne zmiana polega na tym, że zamiast jednej tarczy szlifierskiej używa dwóch, ta druga, mniejsza jest diamentowa. Frei chwali się, że jego patent stosowany już jest w niektórych klubach ligi NHL, ale szczegółów nie zdradza.

Dowiedz się więcej na temat: Czechy | kadr | Vancouver | Jaromir Jagr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje