Reklama

Reklama

Jaromir Jagr ma zagrać w Kladno HC

Słynny czeski hokeista, 45-letni Jaromir Jagr, ma grać w Kladno HC, którego jest wychowankiem, a obecnie współwłaścicielem. Czeka na dokumenty z Florydy, z ostatniego klubu, które umożliwią mu występ w Czechach, ale nie wyklucza powrotu do najlepszej ligi świata - NHL.

Czech nie skorzystał z oferty rosyjskiego Nieftiechimika Niżniekamsk w Tatarstanie i postanowił, że wróci, po raz piąty w karierze, do rodzinnego Kladna. To tu rozpoczynał karierę w latach 1988-1990, potem reprezentował klub "Rycerzy" w przerwach między angażami w lidze NHL (1994, 2004 oraz sezonie 2012-13). Po raz ostatni założył koszulkę Kladno HC 8 stycznia 2013 r.

Na początku lipca Jagr oficjalnie rozstał się z Florida Panthers. Klub poinformował, że nie przedłuży kontraktu z hokeistą i podziękował mu za pomoc w wywalczeniu mistrzostwa dywizji w ostatnim sezonie. Kilka dni temu zainteresowanie jego angażem wyraził generalny menadżer St. Louis Doug Armstrong.

Reklama

Czech jest legendą NHL - w klasyfikacji kanadyjskiej wszech czasów wyprzedza go tylko Wayne Gretzky. Jagr jest członkiem tzw. Triple Gold Club ("Klub Potrójnego Złota"), gdyż w karierze zdobył "trzy złota": Puchar Stanleya, mistrzostwo olimpijskie i świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL