Horror w meczu na szczycie

Comarch Cracovia pokonała Energę Stoczniowca 5:4 w meczu na szczycie 5. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej. "Pasy" straciły pierwszy punkt, ale są jedyną drużyną bez porażki i po 6 meczach (jeden awansem) prowadzą w tabeli. ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Liderująca Cracovia znów musiała odrabiać straty, ale i tym razem końcówka należała do niej. Gdy gdańszczanie zdobyli dwie bramki w odstępie półtorej minuty (strzał Macieja Urbanowicza i wykorzystany karny przez Romana Skutchana), wydawało się, że "Pasy" poniosą pierwszą porażkę w sezonie. Jednak zespół Rudolfa Rohaczka doprowadził do dogrywki. W niej główną rolę odegrał Przemysław Odrobny, który nie dał się pokonać, chociaż rywale przez dwie minuty grali czterech na trzech. W karnych najpierw trafił Josef Vitek, wyrównał Damian Słaboń, a decydujące trafienie zadał Leszek Laszkiewicz.

Warto podkreślić, że na początku sezonu krakowianie rozgrywają wszystkie swoje spotkania na wyjazdach, ponieważ ich lodowisko przechodzi remont.

Aż sześciu meczów potrzebowali hokeiści "Stalowych Pierników" by odnieść pierwsze zwycięstwo. Na własnym lodzie pokonali KH Sanok, ale dopiero w rzutach karnych. W nich bramkarza gości dwukrotnie pokonał Marian Kacirz, dla sanoczan jedynego gola w karnych zdobył Robert Kostecki.

Wicemistrzowie Polski - hokeiści GKS-u Tychy przegrali drugi mecz z rzędu. Po klęsce w Nowym Targu, zostawili punkty Zagłębiu w Sosnowcu. Mimo zwycięstwa trener Jozef Zavadil ma o czym myśleć. Tomasz Jaworski wciąż ma problem z kolanem, a bez niego zespół traci przynajmniej połowę wartości.

W Janowie bez niespodzianki. Naprzód pokonał Polonię 4:1, a mógł jeszcze wyżej. W 52. minucie Peter Gallo nie wykorzystał rzutu karnego dla janowian.

5. KOLEJKA

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 4:5 po karnych (1:1, 3:1, 0:2; 0:0, w karnych 1:2)

BRAMKI: 1:0 Vitek - Hurtaj (0.11), 1:1 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz (7.54), 1:2 L. Laszkiewicz - Słaboń - Csorich (22.52), 2:2 Rompkowski - Vitek (26.52 PP1), 3:2 Urbanowicz - Wróbel - Zachariasz (36.01), 4:2 Skutchan (37.36 z karnego), 4:3 M. Piotrowski - Mihalik (44.53), 4:4 Słaboń - D. Laszkiewicz - L. Laszkiewicz (54.36 PP1). Decydujący karny: L. Laszkiewicz.

Kary: Stoczniowiec - 18; Cracovia - 18 minut. Widzów 2 500.

Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Bigos; Skutchan, Hurtaj, Vitek (2) - Wróbel, Skrzypkowski (2); Urbanowicz, Zachariasz, Furo (2) - Smeja, A. Kostecki (2); Poziomkowski, B. Wróbel (4), Jankowski - Benasiewicz, Sowiński; Ziółkowski, Łopuski (2), Strużyk.

Cracovia: Radziszewski - Csorich, Wajda; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz (4) - Kłys (6), Noworyta; Mihalik (2), Badżo, M. Piotrowski (2) - Landowski, Dudasz (2); Rutkowski, Kowalówka, Skinnari.

Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

BRAMKI: 0:1 Bacul - Wołkowicz (14.44 PP1), 1:1 Antonovicz - Podlipni (16.10), 2:1 Ślusarczyk - M. Kozłowski (27.35), 3:1 Bernat - T. Da Costa (47.19), 3:2 Kotlorz - Woźnica (48:54 PP2).

Kary: Zagłębie - 16; GKS - 20 minut w tym 10 za niesportowe zachowanie Mariusza Jakubika. Widzów 2 000.

Zagłębie: Jaworski - Marcińczak, Dronia (2); G. Da Costa, T. Da Costa, Bernat - Kuc, Duszak (2); Opatovsky, Lezo, Jaros - B. Piotrowski (2), Wilczek; Podlipni, Biela, Antonovicz - Pawlak (4); M. Kozłowski (2), T. Kozłowski, Ślusarczyk.

GKS: Sobecki - Śmiełowski, Gonera; Wołkowicz, Parzyszek (2), Bacul - Majkowski, Mejka; Sarnik (2), Krzak (2), Proszkiewicz - Jakesz, Kotlorz; Woźnica, Bagiński, Banasiewicz - Maćkowiak, Jakubik (14), Salamon.

Wojas Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

BRAMKI: 1:0 Gruszka - Dziubiński - Petrina (25.30), 1:1 Łyszczarczyk - Bernacki - Pavlaczka (28.03), 2:1 Łabuz - Malasiński - Petrina (30.46 PP1), 3:1 Voznik - Dutka - Priechodsky (38.43 PP1), 3:2 Bibrzycki - Radwan - Bryk (44.25), 4:2 Gruszka - Malasiński - Dziubiński (45.37), 5:2 Batkiewicz - Sulka - Sroka (54.33 PP1), 6:2 Baranyk - Voznik (54.41), 6:3 Piekarski - Lipina - Mleko (56.22).

Kary: Podhale - 10; GKS - 8 minut. Widzów 1 000.

Wojas Podhale: Zborowski - Sroka, Piekarz; Batkiewicz, Zapała, Pacyga - Priechodsky, Dutka; Baranyk, Voznik, Kubenko - Łabuz, Petrina; Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Galant, Gil; Iskrzycki, Sulka, Ziętara.

JKH GKS: Jakubowski - Lerch, Piekarski; Lipina, Mleko, Szoeke - Bryk, Wolf; Bernacki, Łyszczarczyk, Pavlaczka - Górny, Bibrzycki; Kulas, Mackiewicz, Rajski - Bastryk, Szynal; Kąkol, Kiełbasa, Radwan.

TKH Nesta Toruń - KH Sanok 3:2 (0:0, 1:0, 1:2; 0:0, w karnych 2:1)

BRAMKI: 1:0 Dzięgiel (25.27 SH1), 1:1 Caban - Guriczan - Demkowicz (43.26 PP1), 2:1 Marmurowicz (53.38 PP1), 2:2 Zavacky - Guriczan (54.48 PP1). Decydujący karny: Kacirz.

Kary: TKH - 12; KH - 8 minut. Widzów 500.

TKH: Plaskiewicz - Burzil, Dąbkowski; Marmurowicz, Hlouch, Dołęga - Cychowski, Kubat; Koszarek, Musil, Kacirz - Porębski, Piotrowski; Jastrzębski, Dzięgiel, Wiśniewski - Chrzanowski, Minge; Kuchnicki, Wieczorek.

KH Sanok: Janiec - Guriczan, Demkowicz; Milan, Mucha, R. Kostecki - Rąpała, Kapica; Zavacky, Strzyżowski, Mermer - Suczko, Kubrak; Caban, Połącarz, Ćwikła - Maślak, Maciejko, Biały.

Akuna Naprzód Janów - Polonia Bytom 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Kulik (6), 2:0 Peter Gallo (10), 3:0 Wojciech Wojtarowicz (31), 3:1 Robert Mandla (37), 4:1 Waldemar Klisiak (38).

Kary: Naprzód - 8; Polonia - 14 minut. Widzów 400.