Reklama

Reklama

Hokejowy Puchar Świata turniejem oszustów?

17 września najlepsi hokeiści zainaugurują w Kanadzie trzecią w historii edycję Puchar Świata. Turniej, w którym udział weźmie osiem drużyn, złożonych w większości z gwiazd NHL, wrócił do sportowego kalendarza po dwunastu latach przerwy i... od razu wzbudził ogromne emocje. Nie tylko ze względu na nazwiska rywalizujących graczy.

Wielu osobom nie podobają się dość luźne przepisy antydopingowe. Część ekspertów mówi wprost, że może to być turniej oszustów.

"Nie wiem, jak daleko sięgają Stowarzyszenia Graczy NHL oraz samej ligi, ale najwyraźniej na tyle daleko, by skutecznie zablokować każde próby kontroli antydopingowej tuż przed oraz w trakcie Pucharu Świata. Nie twierdzę, że gwiazdy NHL czy reprezentanci z krajowych lig się "koksują", ale wszyscy sportowcy powinni podlegać takim samym procedurom. Nie może być tak, że Fińska Agencja Antydopingowa nie może przebadać nawet swoich graczy, ponieważ organizatorzy Pucharu Świata nie dali jej na to zezwolenia" - napisał oburzony Mats Wennerholm, dziennikarz "Aftonbladet".

Reklama

Zobacz materiał wideo:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama