Reklama

Reklama

​Hokejowy Milan chce się przenieść do ligi rosyjskiej

Do walki o hokejowe mistrzostwo Rosji w przyszłym sezonie chce przystąpić HC Milano! - Musimy zmontować budżet na trzy lata, ale zarówno to, jak i transport nie powinno być problemem - zapewnia prezydent klubu Ico Migliore.

HC Milano do rosyjskiej ligi KHL zamierza przystąpić od przyszłego sezonu 2013/2014.
Szef Milanu Ico Migliore nie ma obaw, że przygoda jego klubu z Kontynentalną Ligą Hokeja zakończy się równie smutno, jak HC Lev Poprad, który po roku występów w sezonie 2011/2012 zbankrutował i przeniósł się do Pragi.

- Poprad jest małym miastem w porównaniu do Mediolanu, a poza tym my chcemy przygotować budżet na trzy lata gry w KHL, bo pieniądze tylko na rok to za mało - podkreśla Migliore.

Hokejowy Milan  najsilniejszym składem będzie występować w KHL, a drużyną rezerw będzie ogrywał nadal w Serie A. Na razie w rodzimej lidze Milano zajmuje siódme miejsce, ale przed przystąpieniem do KHL zamierza zbudować zupełnie nowy, silny skład.

Reklama

W KHL spoza Rosji grają dziś: Dynamo Ryga, Slovan Bratysława, Donbass Donieck, Lew Praga, Dynamo Mińsk i Barys Astana z Kazachstanu.

Po tym, jak NHL sparaliżował drugi w ostatnich ośmiu latach lockout, Kontynentalna Liga Hokejowa jest najsilniejsza organizacją hokejową na świecie. Ciekawe, czy doczekamy się, aby któryś z polskich klubów zbudował budżet i zespół na miarę KHL?


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL