Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ. Szwecja celuje w trzeci z rzędu tytuł

Mistrz świata w hokeju na lodzie Szwecja zamierza także w tym roku wygrać turniej i zdobyć trzeci z rzędu tytuł. Selekcjoner Rikard Groenborg cieszy się dużym zaufaniem zawodników z NHL, których na turniej w Bratysławie ma przyjechać co najmniej 21.

Według informacji kanału telewizji SVT, dotychczas ofertę gry w MŚ przyjęło 14 hokeistów z NHL, a siedmiu kolejnych ma potwierdzić udział w najbliższych dniach.

Trenerem "Trzech Koron" od sierpnia jest 2015 roku Rikard Groenborg, bardzo lubiany przez szwedzkie gwiazdy z NHL, które chcą grać w jego drużynie, co nie było tak częste w przeszłości.

W ubiegłym roku podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Danii Szwecja, posiadając w swoim składzie 20 zawodników z NHL, nie przegrała ani jednego meczu i w finale pokonała Szwajcarię 3-2 po rzutach karnych. Przed dwoma laty podczas MŚ w Niemczech i Francji hokeiści Groenborga pokonali w finale Kanadę, również po karnych. Z NHL było ich 19.

Reklama

We wtorek ostateczne potwierdzenie gry w MŚ przysłał Patric Hoernqvist, napastnik Pittsburgh Penguins. Trzy dni wcześniej zrobił to Henrik Lundqvist z New York Rangers, uznawany za najlepszego bramkarza w historii szwedzkiego hokeja.

"Obaj to złoci medaliści z ubiegłego roku i najbardziej rutynowani zawodnicy" - przypomniał SVT.

"Okazuje się, że receptą na sukces jest właśnie najlepsza liga świata, choć nie zawsze tak było. Przez wiele lat nasze największe gwiazdy z różnych powodów odmawiały gry w MŚ, lecz teraz sami lgną do nowego trenera, między nimi wyraźnie jest chemia. On, jak widać, na turniej w Bratysławie montuje wybuchową mieszankę" - skomentował dziennik "Expressen".

"Aftonbladet" też liczy na trzeci tytuł z rzędu - "kanadyjsko-amerykańska śmietanka naszego hokeja może stać się po raz trzeci z rzędu niepokonana".

Również dla Groenborga turniej jest ważny, ponieważ jesienią zapowiedział, że po MŚ zakończy pracę z drużyną narodową i chciałby to zrobić z kolejnym sukcesem.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje