Hokejowe MŚ - Słowacja - Rosja 2-3, Szwajcaria - Kanada 2-7

Hokeiści reprezentacji Rosji potrzebowali dogrywki, aby uporać się ze Słowakami. W grupie A Kanada pewnie pokonała Szwajcarię.

Po 60 minutach w meczu grupy B Słowacja - Rosja był remis 2-2. Po dwóch minutach dogrywki losy meczu rozstrzygnął Artemi Panarin.

Rosjanie są już pewni miejsca w ćwierćfinałach. Przed ostatnim meczem mają 14 punktów i tracą punkt do liderującej kadry USA. Słowacy tracą dwa "oczka" do miejsca dającego 1/4 finału, zajmowanego obecnie przez Białoruś.

W grupie B niepokonani Kanadyjczycy wygrali 7-2 ze Szwajcarią. "Helweci" także mają pewne miejsce w ćwierćfinałach.

Grupa A

Kanada - Szwajcaria 7-2 (2-1, 3-0, 2-1)

Bramki: dla Kanady - Tyler Seguin (1), Nathan Mackinnon (20), Aaron Ekblad (28), Jordan Eberle (40), Cody Eakin (40), Sean Couturier (53), Claude Giroux (58); dla Szwajcarii - Morris Trachlers (7), Damien Brunner (43).

Kary: Kanada - 10; Szwajcaria - 16 minut.

Grupa B

Rosja - Słowacja 3-2 po dogrywce (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)

Bramki: dla Rosji - Siergiej Moziakin (28), Władimir Tarasenko (42), Artemi Panarin (63); dla Słowacji - Tomas Kopecky (6), Marian Gaborik (50).

Kary: Rosja - 2, Białoruś - 4 minuty.