Hokejowe MŚ: Rosja - Dania 10-1, Kanada - Niemcy 5-2

Gospodarze hokejowych mistrzostw świata elity Rosjanie nie mieli litości dla Duńczyków. "Sborna" wygrała w Moskwie aż 10-1 w meczu grupy A. Przez dwie tercje pachniało niespodzianką w spotkaniu grupy B Kanada - Niemcy. Ostatecznie obrońcy tytułu wygrali 5-2.

Rosjanie strzelecki popis rozpoczęli już w 3. minucie, kiedy to do siatki trafił Aleksiej Marczenko. W pierwszej tercji gospodarze MŚ zdobyli jeszcze dwa gole, których autorami byli Maksim Czudinow i Nikta Zajcew.

W 30. minucie do rosyjskiej bramki trafił Jannik Hansen, ale się później okazało, był to honorowy gol. Potem na lodzie rządził i dzielił już tylko jeden zespół - Rosja. Przewaga była wręcz przygniatająca, a skończyło się dwucyfrówką. W drugiej tercji hat-trickiem popisał się Siergiej Mozjakin, a zajęło mu to niespełna trzy minuty.

Od wygranej do wygranej kroczą Kanadyjczycy w grupie B. W czwartek obrońcy mistrzowskiego tytułu odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, choć przez dwie tercje meczu z Niemcami zanosiło się na niespodziankę. Po 40. minutach gry był remis 2-2. Hokeiści "Klonowego Liścia" podkręcili tempo w trzeciej odsłonie i wszystko wróciło to normy. Gole Taylora Halla, Boone'a Jennera i Cody'ego Ceci przypieczętowały wygraną Kanady 5-2.