Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ przełożone z powodu koncertu Robbie'ego Williamsa

Hokejowe Mistrzostwa Świata dywizji I grupy A w Krakowie rozpoczną się dzień później niż pierwotnie planowano. Powodem przesunięcia imprezy jest... koncert Robbie'ego Williamsa, który odbędzie się w hali Kraków Arena.

Polski Związek Hokeja na Lodzie (PZHL) jeszcze nie dopiął wszystkich szczegółów, by móc oficjalnie poinformować, że to właśnie hala w Krakowie będzie areną MŚ bezpośredniego zaplecza dywizji, tymczasem w kalendarzu obiektu pojawiają się kolejne imprezy. 17 kwietnia w Kraków Arenie odbędzie się koncert gwiazdy muzyki pop Robbie'ego Williamsa, co stworzyłoby pewne problemy z rozpoczęciem Mistrzostw Świata dywizji I grupy A już dzień później, jak planowano początkowo.

W związku z tym PZHL, który o koncercie został poinformowany pod koniec września wystąpił do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) o przesunięcie imprezy o jeden dzień i dostał na to zgodę. Według nowego planu turniej ma wystartować w niedzielę 19 kwietnia 2015 roku, a zakończy się w sobotę 25 kwietnia. Nie ulega zmianie układ spotkań, godziny rozpoczęcia poszczególnych meczów ani schemat według którego dni przerwy nastąpią po drugim i czwartym dniu turnieju.

Reklama

Oficjalnie nikt nie potwierdza, że właśnie koncert Robbie'ego Williamsa jest przyczyną tych zmian, ale wiadomo, że stworzył on duże problemy logistyczne dla rozegrania Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w terminie, który polska delegacja zaproponowała starając się o organizację imprezy we wrześniu na śródrocznym kongresie IIHF na Teneryfie.

W MŚ dywizji IA oprócz reprezentacji Polski wystąpią: Japonia, Kazachstan, Ukraina, Węgry i Włochy. Dwie najlepsze drużyny awansują do Mistrzostw Świata elity 2016 w Rosji, a najsłabsza spadnie do grupy B I dywizji.

Terminarz Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Krakowie:

19 kwietnia:

13:00 Węgry - Japonia

16:30 Ukraina - Kazachstan

20:00 Polska - Włochy

20 kwietnia:

13:00 Kazachstan - Węgry

16:30 Włochy - Ukraina

20:00 Polska - Japonia

22 kwietnia:

13:00 Kazachstan - Japonia

16:30 Włochy - Węgry

20:00 Polska - Ukraina

23 kwietnia:

13:00 Japonia - Włochy

16:30 Ukraina - Węgry

20:00 Polska - Kazachstan

25 kwietnia:

13:00 Japonia - Ukraina

16:30 Włochy - Kazachstan

20:00 Polska - Węgry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje