Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ. Kraków się wycofa, jeśli szybko nie osiągnie porozumienia z PZHL

- Jeszcze raz to powtórzę: mistrzostwa świata odbędą się w Krakowie - podkreślił we wtorek Jacek Chadziński, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. PZHL nie wynegocjował jednak jeszcze warunków umowy z władzami Krakowa. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal zapowiedział, że jeśli do przyszłego tygodnia nie będzie porozumienia, to miasto się wycofa.

O grze na dwa fronty PZHL-u w sprawie miasta-gospodarza mistrzostw świata zaplecza elity (23-29 kwietnia 2016 r.) pisaliśmy już wielokrotnie. Szef związku Dawid Chwałka negocjując jednocześnie z władzami obu miast próbuje podbić stawkę. We wtorek w Krakowie doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli PZHL z władzami Zarządu Infrastruktury Sportowej. Wysłany po nich sygnał jest jednoznaczny: gospodarzem mistrzostw będzie Kraków.

- Po raz pierwszy od miesiąca rozmowy dotyczyły organizacji mistrzostw świata w Krakowie, a nie tego, gdzie one będą - relacjonował Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS.

Reklama

Trzeba jednak zaznaczyć, że na wtorkowe spotkanie do Krakowa nie przyjechał prezes PZHL Dawid Chwałka, który w tym samym czasie był na rozmowie z wiceministrem sportu i turystyki Bogusławem Ulijaszem.

O tym, że turniej rozegrany zostanie w Tauron Kraków Arenie całkowicie przekonany jest wiceprezes PZHL, Jacek Chadziński. We wtorkowym programie "Region. Ludzie, sprawy, opinie" na antenie TVP Kraków powiedział: - Kraków zdecydowanie! W ogóle nie ma dyskusji.

Do piątku PZHL ma przedstawić władzom Krakowa ofertę z planem promocji i media-planem. Obie strony muszą więc jeszcze osiągnąć porozumienie co do kwoty, jaką miasto wyłoży na organizację imprezy.

Z naszych informacji wynika, że miasto nie przeznaczy więcej pieniędzy niż na poprzednie mistrzostwa, które odbyły się w kwietniu. Mowa o kwocie 2,7 mln zł, w której zawiera się także koszt wynajęcia Tauron Kraków Areny (1,2 mln). Katowice zaoferowały 3 mln zł, a Spodek udostępniłyby bezpłatnie. Dyrektor krakowskiego ZIS-u daje jednak jasno do zrozumienia, że nie zamierza się targować i jeśli porozumienia nie będzie, to miasto się wycofa.

Tutaj znajdziesz program "Region. Ludzie, sprawy, opinie" w TVP Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje