Hokejowe MŚ elity. Szwajcaria - Białoruś 3-0, USA - Włochy 3-0

Hokeiści Włoch i Białorusi potwierdzają podczas mistrzostw świata we Francji i Niemczech, że odstają od zespołów z elity i są na prostej drodze do spadku do Dywizji 1A. W środę Italia przegrała z USA 0-3, a Białoruś w tym samym stosunku uległa Szwajcarii.

W pierwszym środowym meczu w Kolonii Włosi oddali tylko dziewięć celnych strzałów, podczas gdy Amerykanie 32.

Faworyci objęli prowadzenie w 6. minucie po sprytnym strzale Brocka Nelsona. Hokeista New York Islanders podwyższył na 2-0 na początku drugiej tercji, mimo że Włosi atakowali w przewadze. Niespełna dwie minuty później Anders Lee strzelił trzeciego gola, gdy to jego zespół miał na lodzie o jednego zawodnika więcej.

W równolegle rozgrywanym meczu w Paryżu Szwajcarzy także mieli sporą przewagę, choć nieco mniejszą. Pewnie pokonali Białorusinów 3-0. Nasi wschodni sąsiedzi trzykrotnie musieli bronić się w osłabieniu w pierwszej tercji i w końcu stracili gola. Na 2-0 podwyższył Andres Ambuhl w 36. minucie, a wynik ustalił Cody Almond w połowie trzeciej tercji.