Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ elity. Łotwa - Dania 3-0, Szwajcaria - Słowenia 5-4 po rzutach karnych

Łotwa pokonała Danię 3-0 w Kolonii, a Szwajcaria wygrała ze Słowenią 5-4 po rzutach karnych w Paryżu w hokejowych mistrzostwach świata elity. Szczególnie emocjonujące było to drugie spotkanie, bo Helweci prowadzili już 4-0, a musieli się potem męczyć.

Zwycięstwo Łotyszom w meczu grupy A zapewnił Miks Indrasis, który strzelił dwa gole. Pierwszego w 43. minucie, a następnego w 53., kiedy jego zespół grał w podwójnej przewadze.

Reklama

Prowadzenie dla Łotyszy zdobył Gints Meija w 24. minucie.

We wczorajszych meczach grupy A Niemcy wygrały z USA 2-1, a Rosja ze Szwecją, również 2-1, ale po dogrywce,

Z kolei w grupie B wydawało się, że Szwajcarzy zwycięstwo zapewnili sobie w pierwszej tercji. Wtedy zdobyli cztery bramki.

Słoweńcy jednak się nie poddali. W 39. minucie krążek do siatki posłał Jan Murszak, kiedy jego drużyna grała w osłabieniu, a w 46. Żiga Jeglicz.

Potem Słoweńcy grali nawet przez jakiś czas w podwójnej przewadze i ją wykorzystali. Gola w 55. minucie strzelił Jan Urbas.

Chwilę później był już remis. Słoweńcy jeszcze grali z przewagą, a bramkę zdobył Robert Sabolicz.

Doszło więc do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Potrzebne więc były rzuty karne. Decydującego karnego, już w pierwszej serii, wykorzystał Damien Brunner.

We wczorajszych meczach grupy B Kanada pokonała Czechy 4-1, a Finlandia wygrała z Białorusią 3-2.

Pawo

Grupa A:

Łotwa - Dania 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Bramki: Meija-Kulda (24.), Indrasis-Sprukts-Bukarts (43.), Indrasis-Bukarts-Balinskis (53., w podwójnej przewadze).

Grupa B:

Szwajcaria - Słowenia 5-4 (4-0, 0-1, 0-3, 0-0, 1-0)

Bramki: Ambuhl-Suter (11., w przewadze), Haas-Praplan-Genazzi (12.), Loeffel-Hollenstein-Praplan (17.), Bodenmann-Brunner (18.) - Murszak-Tavzelj (39., w osłabieniu), Jeglicz-Sabolicz-Kranjc (46.), Urbas-Ograjenszek-Pretnar (54., w podwójnej przewadze), Sabolicz-Ticzar (56., w przewadze). Decydujący rzut karny Damien Brunner.

Dowiedz się więcej na temat: hokejowe MŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje