Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ Dywizji IB: Polska - Holandia 3-1

Reprezentacja Polski wygrała z Holandią 3-1 w trzecim występie podczas mistrzostw świata Dywizji IB w hokeju na lodzie w Doniecku. "Biało-czerwoni" byli lepszą drużyną, ale dzięki udanym interwencjom Martijna Oosterwijka, emocje były do końca. "Pomarańczowym" nie pomogło jednak nawet wycofanie bramkarza minutę przed ostatnią syreną.

Reprezentacja Polski wygrała z Holandią 3-1 w trzecim występie podczas mistrzostw świata Dywizji IB w hokeju na lodzie w Doniecku. "Biało-czerwoni" byli lepszą drużyną, ale dzięki udanym interwencjom Martijna Oosterwijka, emocje były do końca. "Pomarańczowym" nie pomogło jednak nawet wycofanie bramkarza minutę przed ostatnią syreną.

Nasi hokeiści byli faworytami, ale trudno było spodziewać się, że w pierwszych minutach będą mieć aż tak dużą przewagę. Grali szybko, agresywnie i przede wszystkim zespołowo. Właśnie po jednej z takich akcji już w 3. minucie objęli prowadzenie. Krzysztof Zapała zagrał krążek spod bandy między buliki do Tomasza Malasińskiego, a jego strzał z klepy zaskoczył holenderskiego bramkarza.

Zepchnięci do obrony Holendrzy nie mieli pomysłu na rozegranie akcji i w ciągu kilkudziesięciu sekund raz po raz wystrzeliwali krążek na uwolnienie. Po rajdzie przez prawie całe lodowisko groźnie strzelał Krystian Dziubiński, ale obronił Martijn Oosterwijk. Po chwili nieznacznie spudłował Zapała, a później Leszek Laszkiewicz.

Reklama

Drugi gol dla Polaków wisiał w powietrzu, tymczasem ukraiński sędzia dopatrzył się faulu Macieja Urbanowicza, gdy ten czysto  atakował ciałem. Holendrzy wykorzystali prezent - bardzo dobrze rozegrali zamek i Raphael Joly z bliska dobił strzał Mitcha Bruijstena.

Stracony gol wybił "Biało-czerwonych" z uderzenia, a po chwili znów musieli bronić się w osłabieniu. W efekcie gra się wyrównała. Kamil Kosowski miał kilka okazji, aby się wykazać, ale najlepszą okazję w tym okresie wypracowała nasza pierwsza formacja, jednak Marcin Kolusz przestrzelił w sytuacji sam na sam.

W końcówce pierwszej tercji nasz zespół znów mocniej przycisnął, ale holenderski bramkarz obronił strzały Rafała Dutki, Marka Strzyżowskiego i Jakuba Witeckiego.

Na początku drugiej tercji nasi hokeiści po raz pierwszy grali w przewadze i wykorzystali okazję. Rafał Dutka niesygnalizowanym strzałem zmieścił krążek pomiędzy słupkiem a zaskoczonym bramkarzem.

Potwierdzeniem przewagi naszego zespołu w drugiej tercji była statystyka strzałów: 14-5. Najlepszą okazję w tej części meczu miał w 31. minucie Malasiński, jednak nie trafił w sytuacji sam na sam.

Początek trzeciej tercji był niemal identyczny, jak drugiej. Holendrzy szybko złapali karę, nasz zespół założył zamek i po ładnie rozegranej akcji Marcin Kolusz trafił do bramki. Dwie minuty później Holendrów ratował bramkarz po strzałach Sebastiana Kowalówki i Leszka Laszkiewicza.

Tempo spadło, a "Pomarańczowym" nie udawało się wypracować czystych pozycji strzeleckich. Gorąco pod naszą bramką było dopiero w końcówce, gdy na ławkę kar odesłany został Kowalówka, a później gdy rywale wycofali bramkarza. Kosowski nie dał się jednak pokonać.

Warto podkreślić bardzo dobrą grę pierwszej formacji. To jej zawodnicy zdobyli wszystkie bramki dla naszego zespołu, a najlepszym graczem reprezentacji Polski wybrany został Tomasz Malasiński. W zespole "Oranje" wyróżniony został Ivy van den Heuvel.

W pierwszym środowym meczu Estonia przegrała z Rumunią 3-6 (1-2, 2-2, 0-2). W wieczornym spotkaniu Ukraina wygrała z Litwą 7-0 (2-0, 2-0, 3-0).

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Tabela:

Lp. zespół mecze pkt. zw zwd/k pd/k p bramki

1. Ukraina   3   9   3   0   0   0   23-2

2. Polska   3   9   3   0   0   0   14-2

3. Holandia   3   6   2   0   0   1   11-10

4. Rumunia   3   3   1   0   0   2   8-17

5. Estonia   3   0   0   0   0   3   8-19

6. Litwa   3   0   0   0   0   3   3-17 

Program meczów reprezentacji Polski w MŚ Dywizji IB:

18 kwietnia, godz. 12.00: Polska - Estonia

20 kwietnia, godz. 18.00: Polska - Ukraina

Hokejowe MŚ Dywizji IB: 

Polska - Holandia 3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

Bramki: 1-0 Tomasz Malasiński (Krzysztof Zapała - Marcin Kolusz 2.49), 1-1 Raphael Joly (Mitch Bruijsten - Ivy van den Heuvel 8.13 w przewadze), 2-1 Rafał Dutka (Paweł Dronia - Krzysztof Zapała 22.48 w przewadze), 3-1 Marcin Kolusz (Krzysztof Zapała - Paweł Dronia 42.04 w przewadze).

Strzały: 32-18 (9-8, 14-5, 9-5). Kary: 8-8 minut.

Polska: Kamil Kosowski - Paweł Dronia, Rafał Dutka; Tomasz Malasiński, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz - Jerzy Gabryś, Michał Kotlorz; Jakub Witecki, Grzegorz Pasiut, Maciej Urbanowicz - Kamil Górny, Mateusz Bryk; Adam Bagiński, Sebastian Kowalówka, Leszek Laszkiewicz - Patryk Wajda, Mateusz Rompkowski; Marek Strzyżowski, Krystian Dziubiński, Radosław Galant.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL