Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ do lat 20: Dzisiaj półfinały Szwecja - Rosja i Kanada - Finlandia

Szwecja zmierzy się z Rosją, a Kanada z Finlandią w dzisiejszych półfinałach hokejowych mistrzostw świata do lat 20, które rozgrywane są w Malmoe.

Wśród czterech najlepszych zespołów tegorocznej edycji nie ma obrońców trofeum - Amerykanów. Odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z Rosją 3-5. Ekipa USA prowadziła 3-2 po pierwszej tercji, ale w drugiej straciła dwa gole broniąc się w podwójnym osłabieniu i to w odstępie 61 sekund. Po meczu wszyscy zgodnie podkreślali, że był to kluczowy moment.

Rosjanie znakomicie rozpoczęli turniej (11-0 z Norwegią i 7-1 ze Szwajcarią), ale przegrali kolejne dwa spotkania grupowe - z Finlandią 1-4 i właśnie ze Szwecją 2-3. Teraz przed nimi okazja do rewanżu.

- Chcemy grać ze Szwecją - przekonywał Nikita Zadorow, który strzelił dwa kluczowe gole dla Rosji w starciu z USA. - Nasz ostatni mecz był bardzo zacięty. Teraz zamierzamy obejrzeć zapis wideo i zagramy lepiej.

Reklama

Nie będą mieli łatwego zadania, bo Szwedzi - jako jedyni - wygrali każdy z pięciu meczów. W ćwierćfinale pokonali Słowację 6-0. Srebrni medaliści sprzed roku i mistrzowie świata sprzed dwóch lat nie ukrywają, że liczy się dla nich jedynie złoto. - W meczu z Rosją musimy wystrzegać się kar - przekonywał Filip Forsberg, który z 11 punktami (3 gole i 8 asyst) zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej turnieju.

W drugim półfinale Kanada zagra z Finlandią (godz. 19). Finowie zagrają o medal dopiero drugi raz w ciągu ośmiu ostatnich lat. Z kolei ekipa Klonowego Liścia tylko trzykrotnie od 1990 roku wracała z mistrzostw bez medalu. Ostatni tytuł wywalczyła jednak - jak na nią - dość dawno, bo w 2009 roku. 

Anthony Mantha, lider klasyfikacji kanadyjskiej (5 goli i 6 asyst) przekonuje, że jego zespół przyjął taktykę małych kroczków. - Koncentrujemy się na tym, aby grać lepiej w każdym kolejnym spotkaniu. Do tej pory udawało nam się i teraz musimy to kontynuować - powiedział kanadyjski napastnik.

Półfinały


Szwecja - Rosja godz. 15

Finlandia - Kanada godz. 19

Końcowa kolejność (od 5. miejsca):

5. USA

6. Czechy

7. Szwajcaria

8. Słowacja

Mecze o utrzymanie (do dwóch zwycięstw):

Niemcy - Norwegia 0-3 (0-0, 0-3, 0-0)

Niemcy - Norwegia 4-3 (2-1, 0-2, 2-0)

Niemcy - Norwegia niedziela godz. 12.00

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy