Hokejowe MŚ: Cenne zwycięstwa Słowaków i Francuzów

Słowacy i Francuzi odnieśli cenne zwycięstwa w kontekście walki o utrzymanie na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. Nasi południowi sąsiedzi pokonali w Ostrawie Słoweńców 3-1. Zmobilizowali ich fani, którzy po drugiej tercji głośnymi gwizdami dali do zrozumienia, co sądzą o ich grze. Z kolei "Trójkolorowi" wygrali w Pradze z Austriakami 2-0.

Francja oddała więcej strzałów (29-23), ale prowadzenie objęła dopiero w 47. minucie, gdy Damien Fleury trafił do bramki podczas gry w przewadze liczebnej.

Minutę i 15 sekund przed końcem trener Austrii wycofał bramkarza, ale rywale przejęli krążek i Lauren Meunier posłał go do pustej bramki, pieczętując zwycięstwo "Trójkolorowych".

W Ostrawie długo zanosiło się na niespodziankę. Słoweńcy objęli prowadzenie w 7. minucie i Słowacy przełamali ich opór dopiero w ostatnich minutach. Bohaterem meczu był Marian Gaborik, który dał Słowakom prowadzenie 2-1, a tuż przed końcem trafił do pustej bramki i ustalił wynik.

Grupa A

Francja - Austria 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)

Bramki: Damien Fleury (47), Laurent Meunier (60).

Słowacja - Słowenia 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Bramki: dla Słowacji - Andrej Meszaros (48), Marian Gaborik (55, 60); dla Słowenii - Jan Urbas (7).

Kary: Słowacja - 6, Słowenia - 12 minut.