Reklama

Reklama

Hokejowa Liga Mistrzów startuje za 100 dni, bez Polaków!

Dokładnie sto dni zostało do wznowienia, po kilkuletniej przerwie, rozgrywek hokejowej Ligi Mistrzów. Na razie zabraknie w niej polskiego zespołu, a także przedstawicieli najsilniejszych klubów Europy - KHL.


Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie ogłosiła dzisiaj podział na koszyki 44 drużyn, jakie zostały dopuszczone do tych elitarnych rozgrywek.

Losowanie grup odbędzie się 21 maja w Mińsk Arenie, o godz. 12.

W pierwszym koszyku znaleźli się mistrzowie krajów, a także zwycięzcy sezonów zasadniczych z sześciu krajów, które założyły Champions League: Szwecji, Finlandii, Czech, Szwajcarii, Niemiec i Włoch.

Dzikie karty dostali przedstawiciele lig spoza pierwszej "szóstki": słowackiej, norweskiej, francuskiej, duńskiej i brytyjskiej. 

Ranking Ligi Mistrzów jest pochodną kombinacji pozycji zajmowanej w rodzimej lidze danego klubu i miejsca, jakie jego kraj zajmuje w światowym rankingu IIHF. 

Podczas losowania grup LM obowiązuje zasada, zgodnie z którą dwa kluby z jednego kraju nie mogą występować w tej samej grupie.

Reklama

Faza grupowa Ligi Mistrzów toczyć się będzie od 21 sierpnia do 7 października. Następnie 16 zespołów (11 zwycięzców grup i pięć najlepszych z drugich miejsc) zakwalifikuje się do 1/8 finału, w której decydować będzie mecz i rewanż (4 i 11 listopada).

Ćwierćfinały odbędą się 2 i 9 grudnia, półfinały 13 i 20 stycznia, a 3 lutego zostanie rozegrany wielki finał na lodowisku finalisty z lepszym dorobkiem punktowo-bramkowym.

Największą bolączką Ligi Mistrzów na dzisiaj jest nie tylko brak miejsca dla mistrza Polski, ale nieobecność w tym gronie zespołów opartej na rosyjskich tuzach, ale też coraz bardziej międzynarodowej lidze KHL.
Dla mistrza Polski - KH Ciarko Bank PBS Sanok w Lidze Mistrzów zabrakło miejsca. Nasza liga jest nisko oceniana przez IIHF.

Oto podział na koszyki przed losowaniem grup, do jakiego dojdzie podczas MŚ w Mińsku:

Pierwszy koszyk: 1. Skelleftea AIK (Szwecja), 2. Karpat Oulu (Finlandia), 3. PSG Zlin (mistrz Czech), 4. ZSC Lions Zurich (Szwajcaria), 5. ERC Ingolstadt (mistrz Niemiec), 6. Suedtirol Bolzano (Włochy), 7. Sparta Praga (Czechy), 8. Hamburg Freezers (Niemcy), 9. Red Bull Salzburg (Austria), 10. Frolunda Goeteborg (Szwecja), 11. Tappara Tampere (Finlandia).


Drugi koszyk: 12. Ocelarzi Trzyniec (Czechy), 13. Fribourg-Gotteron (Szwajcaria), 14. Krefeld Pinguine (Niemcy), 15. Farjestad Karlstad (Szwecja, 16. Kloten Flyers (Szwajcaria), 17. Koeln Haie (Niemcy), 18. Vaxjo Lakers (Szwecja), 19. Lukko Rauma (Finlandia), 20. Villach SV (Austria), 21. Linkoeping HC (Szwecja), 22. SaiPa Lappeenranta (Finlandia). 

Trzeci koszyk: 23. Geneva Servette (Szwajcaria), 24. Vienna Capitals (Austria), 25. Adler Mannheim (Niemcy), 26. JYP Jyvaskyla (Finlamndia), 27. Lulea Hockey (Szwecja), 28. HC Pardubice (Czechy), 29. Vitkovice Ostrawa (Czechy), 30. Eisbaeren Berlin (Niemcy), 31. IFK Helsinki (Finlandia), 32. Bili Tygrzi Liberec (Czechy), 33. SC Bern (Szwajcaria).

Czwarty koszyk: 34. HV71 Joenkoeping (Szwecja), 35. EV Zug (Szwajcaria), 36. TPS Turku (Finlandia), 37. KalPa Kuopio (Finlandia), 38. Djurgarden Sztokholm (Szwecja), 39. Stavanger Oilers (Norwegia), 40. HC Koszyce (Słowacja), 41. Briancon Diables Rouge (Francja), 42. Sonderjyske Vojens (Dania), 43. Valerenga Oslo (Norwegia), 44. Nottingham Panthers (W. Brytania).

Autor: Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje