Reklama

Reklama

​Hokej. Wyzywali rywali od "Polskich Żydów". Nie zostaną ukarani

Na najwyższym ligowym szczeblu hokeja w Czechach doszło do sporego skandalu. Kibice Sparty Praga zwyzywali w trakcie rywalizacji z Ocelarzi Trzyniec swoich rywali od "Polskich Żydów". Komisja dyscyplinarna ligi nie wymierzyła za to żadnej kary stołecznemu klubowi.

Najlepsza w poprzednim sezonie zasadniczym Sparta Praga przegrała z aktualnym mistrzem kraju Ocelarzi Trzyniec 4-7. W ekipa "Stalowników" z Trzyńca nie zagrał kontuzjowany obecnie polski napastnik Aron Chmielewski.

Wynik i wielkie emocje na tafli przyćmiły wydarzenia poza lodowiskiem. Kibice praskiego klubu skandowali pod adresem gości przez długą część drugiej tercji obraźliwą przyśpiewkę "Polscy Żydzi", znaną z piłkarskich trybun.

Hokej. Antysemickie i antypolskie okrzyki kibiców Sparta Praga

Od zachowania fanów klub odciął się szybko w pomeczowym oświadczeniu. "Od tego jednego ekscesu niektórych z nich musimy się zdystansować. Wierzymy, że podobna rzecz już nigdy więcej się nie zdarzy. Na kibicowanie niezgodne z duchem fair play nie ma miejsca".

Reklama

Antysemicki i antypolski charakter okrzyku został zauważony przez czeskie media. Afera nie będzie miała jednak żadnych reperkusji dla Sparty. Komisja dyscyplinarna ligi zdecydowała się nie nakładać żadnych kar.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje