Reklama

Reklama

​Hokej. Rene Fasel: Mistrzostwa świata niemożliwe bez zmian politycznych na Białorusi

Rene Fasel piastujący urząd prezydenta Międzynarodowej Federacji Hokej na Lodzie wyjawił, że w rozmowie z Alaksandrem Łukaszenką powiedział wprost "Zorganizowanie mistrzostw świata w hokeju na Białorusi jest niemożliwe bez zmian politycznych w tym kraju".

IIHF (federacja hokeja) ma w planach organizacje mistrzostw świata w Mińsku i Rydze w dniach 21 maja - 6 czerwca. Na przeszkodzie stoi pandemia koronawirusa, a także niestabilna sytuacja polityczna na Białorusi.

Reklama

By znaleźć rozwiązanie tych problemów na spotkanie z prezydentem Białorusi udał się sternik światowej federacji Rene Fasel w towarzystwie sekretarza Horsta Lichtnera. Łukaszenka zapewniał, że zapewni uczestnikom oraz gościom imprezy bezpieczeństwo i komfortowy pobyt.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

- Daliśmy jasno do zrozumienia, że zorganizowanie mistrzostw świata w hokeju na Białorusi jest niemożliwe bez zmian politycznych w tym kraju. Nie możemy stawiać żądań politycznych, to tylko przesłanie - powiedział Fasel, który podkreślał, że turniej Elity to okazja do pojednania społeczeństwa na Białorusi.


MRDowiedz się więcej na temat: rene fasel | Aleksandr Łukaszenka | IIHF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama