Reklama

Reklama

Hokej. Na stulecie zasłużonego klubu zagrały dawne gwiazdy

Naprzód Janów to jeden z najbardziej zasłużonych hokejowych klubów na Śląsku. Jego zawodnicy grali na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Teraz na "Jantorze", macierzystej hali, odbyła się impreza z okazji wspaniałego jubileuszu.

Klub odwołuje się do tradycji założonego 101 lat temu Klubu Sportowego Nikisz 20, którego działacze utworzyli po II wojnie światowej Naprzód Janów. Uroczystości miały odbyć się oczywiście w zeszłym roku, ale przeszkodziła pandemia. W przeszłości Naprzód był klubem wielosekcyjnym, odnosił sukcesy w wielu dziedzinach, pomagała kopalnia "Wieczorek". Naprzód najbardziej kojarzy się z sukcesami hokeistów, którzy awansowali na najwyższy szczebel rozgrywek w 1962 roku. 

Naprzód Janów: wzruszenie na lodzie, wzruszenie na trybunach

Jubileusz zgromadził na widowni kibiców, dawnych i obecnych zawodników, rodziny. Niektórzy wpatrywali się wzruszeni w dawno niewidzianych znajomych. Najpierw grały ze sobą dzieci, ale głównym punktem obchodów był mecz hokeistów obecnego Naprzodu z dawnymi gwiazdami. Zakończył się wynikiem 6-6, o zwycięstwie obecnej kadry zdecydowały rzuty karne, ich przebieg był gorąco fetowany przez publiczność. 

Reklama

Licytowano koszulki (Andrzeja Hanisza,, olimpijczyka z Calgary, poszła za 600 zł). - Bądźcie z nami, interesujcie co się u nas dzieje, przysyłajcie dzieci. To jest fajny klub - mówiła do widzów Anna Rehlich, prezes klubu. 

Przewidziano wiele atrakcji: w trakcie imprezy publiczność mogła zobaczyć pamiątkową wystawę opowiadają o dziejach klubu, wspaniały mural z olimpijczykami Naprzodu a także kolekcję znaczków pocztowych o tematyce hokejowej. 

Naprzód Janów - Gwiazdy Naprzodu Janów 6-6 (3-2, 1-0, 2-4)

Skład gwiazd: Roman Wojciechowski, Arkadiusz Sonka, Andrzej Hanisz, Henryk Wojtynek, Zbigniew Maćkowski, Dariusz Czakański, Janusz Mantlik, Szymon Kusiak, Dariusz Grabara, Tomasz Cuber, Sebastian Gonera, Adrian Parzyszek,  Marek Koszowski, Jan Krzoska, Marian Wróbel, Ludwik Czapka, Krzysztof Bujar, Janusz Adamiec, Andrzej Tuks, Janusz Liber, Jędrzej Kasperczyk, Ireneusz Pacula, Henryk Janiszewski

Zawodnicy obecni, którzy nie zagrali: Franciszek Brzóska, Piotr Patalong, Jan Jerchel, Rufin Włodarczyk, Krzysztof Biolik, Piotr Furtok, Zbigniew Kozieł, Olgierd Czypionka, Janusz Negro, Henryk Parzyszek, Henryk Kajzerek, Ludwik Synowiec, Henryk Synowiec, Jan Dronia, Andrzej Hachuła. Trener: Krzysztof Kulawik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje