Reklama

Reklama

​Hokej. Mistrzostwa Polski juniorów. Stoczniowiec Gdańsk i UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok w finale

Zespoły Stoczniowca Gdańsk i UKS Niedźwiadków MOSiR Sanok sprawiły niespodzianki i wywalczyły awans do finału mistrzostw Polski juniorów starszych. Mecze o medale w niedzielę w Arenie Sanok.

W pierwszym półfinale Stoczniowiec pokonał Zagłębie Sosnowiec 5-4 po dogrywce. Bohaterem meczu był Igor Smal, który ustrzelił hat-tricka. To właśnie on strzelił też gola w dogrywce.

Trzy gole dla sosnowiczan strzelił Mariusz Piotrowski.

Spotkanie było bardzo zacięte i pełne zwrotów akcji. Gdańszczanie pierwsi objęli prowadzenie, potem prowadziło Zagłębie, ale Stoczniowiec odpowiedział trzema golami z rzędu. Rywale doprowadzili jednak do dogrywki. W 63. minucie Smal wywalczył krążek pod bramką rywali i dał "Stoczni" awans.

Zdecydowanym faworytem drugiego półfinału było JKH GKS Jastrzębie, bo chociaż sanockie Niedźwiadki wygrały sezon zasadniczy Centralnej Ligi Juniorów, to zespół oparty jest na juniorach młodszych. Starszych jastrzębian wzmocnili też zawodnicy, którzy regularnie występują w Polskiej Hokej Lidze.

Reklama

Sanoczanie sprawili jednak olbrzymią niespodziankę i pokonali faworytów 6-4. Miejscowi prowadzili niemal przez całe spotkanie, a losy meczu przesądzili w drugiej tercji, którą wygrali 3-0.

Mecze o medale w niedzielę. Zagłębie zagra z Jastrzębiem o brąz o godz. 11, a Stoczniowiec z Niedźwiadkami o złoto o godz. 14.

Przed kilkoma dniami w fazie grupowej po pełnych dramaturgii meczach Jastrzębie pokonało Zagłębie 4-3, a Stoczniowiec wygrał z Niedźwiadkami 5-4 po karnych.

Mirosz

Półfinały:

GKS Stoczniowiec Gdańsk - UKS Zagłębie Sosnowiec 5-4 po dogrywce (2-2, 2-1, 0-1; 1-0)

JKH GKS Jastrzębie - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 4-6 (2-2, 0-3, 2-1)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje