Reklama

Reklama

Hokej. Mikko Koivu kończy karierę

Fin Mikko Koivu, mistrz świata w hokeju na lodzie z 2011 roku i dwukrotny medalista olimpijski, znany z wielu udanych sezonów w lidze NHL, poinformował o zakończeniu kariery. Ostatnio występował w Columbus Blue Jackets, ale większość kariery spędził w ekipie Minnesota Wild.

Prawie 38-letni obecnie Koivu podpisał w październiku 2020 roku kontrakt z Columbus jako wolny agent przed sezonem, po 15 latach spędzonych w Minnesocie. Przez wiele sezonów był kapitanem zespołu Wild.

Reklama

W obecnych rozgrywkach NHL doświadczony fiński hokeista rozegrał siedem meczów, w których zdobył trzy punkty (gol i dwie asysty).

- Nie była to dla mnie łatwa decyzja, ponieważ uwielbiałem każdą minutę mojego krótkiego czasu w Columbus i naprawdę miałem nadzieję, że będę mógł pomóc zespołowi osiągnąć cele w tym sezonie. Nie byłem jednak w stanie osiągnąć poziomu gry, który potrzebowałem, aby być wiernym sobie i uczciwym wobec moich kolegów z drużyny. Dlatego nadszedł właściwy czas na wycofanie się z hokeja - powiedział Koivu.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- Jestem dozgonnie wdzięczny klubom Minnesota Wild i Columbus Blue Jackets za możliwość spełnienia moich marzeń o graniu w NHL przez ostatnie 16 lat - dodał zawodnik.

Z reprezentacją Finlandii zdobył srebrny medal igrzysk w 2006 roku i brązowy w 2010. W mistrzostwach świata sięgnął po złoto w 2011 roku (był kapitanem drużyny podczas tego turnieju) oraz srebro w latach 2016-2017, a także brąz w 2006 i 2008 roku.

bia/ af/

Dowiedz się więcej na temat: Mikko Koivu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama