Reklama

Reklama

GKS Tychy - Asiago Hockey 2-4 w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny

Hokeiści GKS Tychy przegrali dzisiaj z włoskim Asiago Hockey 2-4 i zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny we francuskim Rouen.

Mistrzowie Polski wstydu w rozgrywkach jednak nie przynieśli. Wygrali niespodziewanie pierwsze spotkanie z mocnym Herning Blue Fox 2-1, napędzili także sporo strachu gospodarzom - zespołowi Rouen Dragons, z którym przegrali tylko 5-6.

Tyszanie w dzisiejszym spotkaniu z Asiago mieli spore problemy, bo rywale prezentowali się bardzo solidnie w defensywie, a do tego konstruowali groźne akcje w ofensywie, z których cztery zakończyły się bramkami. 

Trafienia dla GKS-u zanotowali w dzisiejszym meczu Marcin Kolusz (asysta Jarosława Rzeszutki) i Adam Bagiński (asysta Radosława Galanta). Rozmiary zwycięstwa Asiago mogły by być bardziej okazałe, ale kilka razy świetnie interweniował bramkarz tyszan Kamil Kosowski.

Reklama

W drugim niedzielnym meczu, kończącym zawody, zespół Rouen pokonał Blue Fox 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) i z kompletem zwycięstw wygrał całą rywalizację, zapewniając sobie prawo gry w Lidze Mistrzów.

Trenerzy i zawodnicy mistrza Polski przed wyjazdem deklarowali, że celem minimum jest zdobycie medalu i udało się to zrealizować.

GKS był gospodarzem październikowego turnieju grupy C drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego. Wygrał go i awansował do półfinałów.

W poprzednim sezonie w Pucharze Kontynentalnym występowała drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok, która w turnieju 3. rundy zajęła czwarte, ostatnie miejsce. Trofeum zdobył mistrz Białorusi Nioman Grodno po zwycięstwie nad niemieckim Fischtown Pinguins Bremerhaven 6:2.

Hokeiści GKS Tychy wywalczyli w minionym sezonie drugie w historii klubu mistrzostwo kraju. Wygrali finałową rywalizację z JKH GKS Jastrzębie 4-2.

GKS Tychy - Asiago Hockey 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)

Bramki: 

0-1 Magnabosco (Tessari)

0-2 Lutz (Nigro)

1-2 Kolusz (Rzeszutko)

1-3 Ulmer (Luciani)

1-4 Bentivoglio (Nigro)

2-4 Bagiński (Galant)

Tabela końcowa turnieju Final Four:

1. Rouen Dragons   3   9 14-7

2. Blue Fox  3   3  5-6

3. GKS Tychy  3   3  9-11

4. Asiago  3   3  6-10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama