Reklama

Reklama

GKS Katowice mocniejszy niż gdy zdobywał mistrza? Są Fin i Kanadyjczyk

Niektórzy kibice GKS-u Katowice martwili się, że po zdobyciu mistrzostwa Polski w hokeju drużyna się rozpadnie, tymczasem wydaje się, że może być jeszcze silniejsza niż w poprzednim sezonie. W weekend w Katowicach wylądowali dwaj kolejni hokeiści, którzy wzmocnią zespół. To napastnicy z Kanady i z Finlandii.

Katowicki klub popisał właśnie umowy z kolejnymi zawodnikami. To dwóch napastników: Fin Teemu Pulkkinen i Kanadyjczyk Brandon Magee. - Chcieliśmy sztabowi trenerskiemu dać większy komfort w zestawieniu czterech ataków, wzmocnić siłę ofensywną naszej drużyny. Obecność Puikkonena i Magee daje nam tę możliwość. Robiliśmy dokładny research, zbieraliśmy opinie. Obaj sportowo i charakterologicznie pasują do naszego zespołu - podkreśla Roch Bogłowski, dyrektor sportowy hokejowej GieKSy.

Wcześniej w czeskiej Komecie Brno, teraz - GKS Katowice

- Pulkkinen jest bardzo szybkim zawodnikiem, w zeszłym sezonie grał ligach fińskiej i duńskiej. Ma lewy uchwyt. Wydaje się, że sposobem gry świetnie pasuje do naszego zespołu - mówi Bogłowski. Fin ma 27 lat, jego ostatnim drużyną był duński Herning Blue Fox, grał w niej od stycznia, a wcześniej był zawodnikiem fińskiego klubu Mikkelin Jukurit.

Reklama

Magee ma 28 lat, pochodzi z Edmonton. - Posiada doświadczenie gry w Europie, w zeszłym sezonie gra w lidze czeskiej i brytyjskiej - komentuje Bogłowski. Kanadyjczyk ma prawy uchwyt. Na początku zeszłego sezonu trafił nie byle gdzie bo do Komety Brno, drużyny jedenastokrotnego mistrza Czechosłowacji i dwukrotnego mistrza Czech (z 2017 i 2018 roku). Grał, ale nie tyle ile by chciał, konkurencja tam jest bardzo silna. Pod koniec grudnia Magee podpisał więc kontrakt w brytyjskiej EIHL, przeniósł się do szkockiego klubu Fife Flyers mającego siedzibę w Kirkcaldy.

GKS Katowice: Finowie, Szwedzi, Kanadyjczyk, Japończyk

To piąty i szósty zagraniczny transfer GKS-u Katowice w przerwie między rozgrywkami. Wcześniej przyszli  fiński obrońca Niko Mikkola, szwedzcy napastnicy Christian Blomqvist i Hampus Olsson a także pierwszy Japończyk w historii GieKSy - napastnik Shigeki Hitosato.

CZYTAJ TAKŻE: Mistrzyni świata opowiada o sporcie, który robi u nas coraz większą karierę

Hokeiści Gieksy na początku sierpnia rozpoczęli wspólne treningi, które odbywają się na tafli "Jantoru" w katowickim Janowie, przeszli też już testy medyczne i zaczęli przygotowania do sezonu.Wcześniej podopieczni trenera Jacka Płachty trenowali indywidualnie według specjalnie przygotowanych rozpisek.

GKS Katowice: zachowanie jakości z poprzedniego sezonu

- Chodziło nam o zachowanie jakości zespołu z poprzedniego sezonu. Wydaje się, choć przecież przed startem nowego sezonu to zawsze wielka niewiadoma, że nowi gracze gwarantują poziom jaki GKS prezentował w poprzednim sezonie  - mówi Roch Bogłowski. Jest ciągłość, podpisano przecież nowe kontrakty z zawodnikami, którzy stanowili o sile tej drużyny w poprzednim sezonie: bramkarzem Johnem Murrayem, napastnikami Grzegorzem Pasiutem i Marcinem Koluszem czy obrońcami - Patrykiem Wajdą Maciejem Kruczkiem.

To będzie niezwykły sezon GKS-u z konkretnego powodu. Katowiczanie zagrają w jego trakcie w hokejowej Lidze Mistrzów, gdzie w grupie D zmierzą się ze szwedzkim Rögle Ängelholm, szwajcarskim Zürich Lions oraz węgierskim AV19 Székesfehérvár.

W opracowany przez sztab trenerski cykl treningowy wpleciono mecze towarzyskie.

Plan przygotowań hokeistów GKS-u Katowice:

10.08 - sparing z Cracovią (wyjazd)
12.08 - sparing z GKS-em Tychy (wyjazd)
16.08 - sparing z Cracovią (Janów)
23.08 - sparing z Re-Plast Unią Oświęcim (wyjazd)
26.08 - sparing z GKS-em Tychy (Janów)

Terminarz Hokejowej Ligi Mistrzów: 

01.09 - mecz CHL z Rögle BK (u siebie)
03.09 - mecz CHL z ZSC Lions Zurych (u siebie)
08.09 - mecz CHL z ZSC Lions Zurych (wyjazd)
10.09 - mecz CHL z Rögle BK (wyjazd)
04.10 - mecz z Fehérvár AV19 (u siebie)
12.10 - mecz z Fehérvár AV19 (wyjazd)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL