Faworyci bez straty gola

W pierwszych ćwierćfinałach Polskiej Ligi Hokejowej z niżej notowanych zespołów zwycięstwo odniosło jedynie Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec, które pokonało w rzutach karnych Energę Stoczniowca Gdańsk. Główni faworyci: Wojas Podhale Nowy Targ i Comarch Cracovia nie stracili gola.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Aby awansować do półfinału, trzeba wygrać trzy mecze. Druga odsłona play offów już w sobotę.

Mecz w Nowym Targu rozpoczął się niespodziewanie od zdecydowanych ataków TKH. Krzysztof Zborowski bronił jednak bardzo dobrze. Na jeszcze większą próbę w przekroju całego meczu wystawiony był Michał Plaskiewicz, bo goście nie zamierzali bronić się i zaprezentowali ofensywny hokej, jednocześnie dając Góralom liczne okazje do wyprowadzania kontrataków. Przed taką szansą już w 6. minucie stanął Marian Kacirz, lecz nie trafił w bramkę.

Za to po trzech minutach padł gol w wydawało się zupełnie niegroźnej sytuacji. Sebastian Łabuz z niebieskiej linii wrzucał krążek przed bramkę, ale po drodze Krystian Dziubiński zmienił lot "gumy" myląc Plaskiewicza. W 11. minucie znakomitej okazji znów nie wykorzystał Kacirz. W odpowiedzi na bramkę Podhala szarżował Tomasz Koszarek, ale Krzysztof Zapała zdążył go sfaulować zanim padł strzał. Gdy napastnik "Szarotek" wyjeżdżał z ławki kar, przejął krążek i stanął oko w oko z bramkarzem - i tym razem zabrakło precyzji.

Druga tercja nie była już tak ciekawa. Najlepszej okazji nie wykorzystał Milan Baranyk - wykonywany przez niego rzut karny obronił Plaskiewicz. Druga część meczu została przerwana cztery minuty przed końcem ponieważ po jednym ze starć pod bandą wyleciała jedna z pleks. Sędzia zaprosił zespoły na przerwę, a cztery minuty dograno bezpośrenio przed trzecią częścią.

Tuż po zmianie stron Viktor Kubenko wykorzystał sytuację 1 na 1 z Plaskiewiczem. W 49. minucie piękną kontrę "Szarotek" zakończył celnym strzałem Dariusz Gruszka. Z akcją na prawym skrzydle ruszył Tomasz Malasiński, wyłożył krążek koledze, a ten wpakował "gumę" do bramki. W końcówce kolejną fantastyczną okazję miał Zapała, ale i tym razem nie udało mu się strzelić gola.

No i jak tu nie wierzyć, że play offy rządzą się innymi prawami, skoro z sześciu poprzednich meczów ze Stoczniowcem hokeiści Zagłębia wygrali tylko jedno, a dziś pokonali gdańszczan i to na wyjeździe...

Spotkanie było bardzo zacięte. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale w 46. minucie po golu Artura Ślusarczyka sosnowiczanie prowadzili 3:2. Ataki "Stoczni" przyniosły skutek w 53. minucie. Po golu Milana Furo gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale Tomasz Jaworski nie dał się pokonać.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych lepsi byli goście. Decydującą bramkę strzelił pozyskany przed play offami słowacki napastnik Michal Vażan.

Trzy z czterech wcześniejszych meczów Comarch Cracovii z JKH GKS Jastrzębie były bardzo zacięte i nie inaczej było dziś w Krakowie. Beniaminek walczył ambitnie i szanse na zwycięstwo stracił dopiero niecałą minutę przed końcem, gdy Jozef Mihalik wpakował krążek do pustej bramki.

W Tychach niespodziewane otwarcie - Wojtarowicz dostał krążek od Klisiaka i z bliska pokonał Sobeckiego. Jednak wicemistrzowie Polski szybko odpowiedzieli, a w drugiej tercji przesądzili losy meczu. Naprzód próbował jeszcze atakować w ostatniej części, ale GKS to zbyt doświadczony zespół, aby prowadząc 5:1 pozwolił sobie odebrać zwycięstwo.

PLAY OFF

ĆWIERĆFINAŁY - DO 3 ZWYCIĘSTW

WOJAS PODHALE NOWY TARG - TKH NESTA TORUŃ 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

BRAMKI: 1:0 Dziubiński - Łabuz (8.48), 2:0 Kubenko - Voznik (40.27), 3:0 Gruszka - Malasiński (48.20).

Wojas Podhale: Rajski - Sroka, Sulka; Różański, Zapała, Kacirz - Dutka, M. Iviczicz; Baranyk, Voznik, Kubenko - Łabuz, Petrina; Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Gaj, Piekarz; Ziętara, Bryniczka, Batkiewicz.

TKH: Plaskiewicz - Dąbkowski, K. Piotrowski; Bomastek, Mravec, Dołęga - Kubat, Cychowski; Minge, Salonen, Paakkarinen - Koseda, Burzil; Wiśniewski, Dzięgiel, Marmurowicz - Jastrzębski, Porębski; Wieczorek, Koszarek, Chrzanowski.

COMARCH CRACOVIA - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

BRAMKI: 1:0 Drzewiecki - M. Piotrowski (9.40), 2:0 Mihalik - L. Laszkiewicz (59.12).

Kary: Cracovia - 12, JKH - 14 minut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Csorich, Bondarevs; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Skorvanek, Dudasz; Badżo, Mihalik, Radwański - Noworyta, Dulęba; M. Piotrowski, S. Kowalówka, Drzewiecki - Wajda, Witowski; Cieślicki, Pasiut, Rutkowski.

JKH GKS: Kosowski - Wolf, Bryk; Lipina, Mleko, Zdrahal - Pastryk, Piekarski; Danieluk, Pavlaczka, Radwan - Górny, Labryga; Jasik, Kąkol, Bernacki - Lerch, Szynal; Łyszczarczyk, Bibrzycki, Kulas.

ENERGA STOCZNIOWIEC GDAŃSK - POL-AQUA ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3:4 po karnych (1:1, 1:1, 1:1; 0:0, 1:2)

BRAMKI: 1:0 Łopuski - Rzeszutko (10.24), 1:1 Antonovicz - T. Da Costa (10.50), 2:1 Skutchan (25.29), 2:2 Bernat - Antonovicz (30.09), 2:3 Ślusarczyk - Hruby (46.00), 3:3 Furo (52.29). Decydujący karny: Vażan.

Energa Stoczniowiec: Odrobny - Skrzypkowski, Smeja; Skutchan, Hurtaj, Vitek - B. Wróbel, Benasiewicz; Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Rompkowski, Bigos; Sowiński, Jankowski, Rzeszutko, Łopuski - Leśniak, Sowiński; Poziomkowski, Strużyk, Ziółkowski.

Pol-Aqua Zagłębie: Jaworski - Marcińczak, Wilczek; Bernat, T. Da Costa, Antonovicz - Kuc, Duszak; Vażan, Lezo, Jaros - Banaszczak, B. Piotrowski; Ślusarczyk, Biela, Hruby - Pawlak, Podlipni; M. Kozłowski, T. Kozłowski, G. Da Costa.

GKS TYCHY - AKUNA NAPRZÓD JANÓW 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

BRAMKI: 0:1 Wojtarowicz - Klisiak (4.42 PP1), 1:1 Jakesz - Gonera (6.45 PP2), 2:1 Garbocz - Bakrlik (13.52 PP1), 3:1 Gonera - Jakubik (23.15), 4:1 Bacul - Parzyszek (29.12 PP1), 5:1 Bakrlik - Garbocz (39.51), 5:2 Stachura - Słodczyk (44.19 PP1), 5:3 Wojtarowicz - A. Kowalówka (47.46), 6:3 Parzyszek - Jakesz (59.53 PP1).

Kary: GKS - 14, Naprzód - 20 minut.

GKS Tychy: Sobecki - Gonera, Jakesz; Bacul, Parzyszek, Paciga - Mejka, Majkowski; Proszkiewicz, Garbocz, Bakrlik - Kotlorz, Śmiełowski; Wołkowicz, Bagiński, Woźnica - Prochazka, Benachewicz; Jakubik, Krzak, Maćkowiak.

Akuna Naprzód: M. Elżbieciak - Kulik, Zatko; Pohl, Lauko, Jóźwik - Gabryś, Cinalski; Stachura, Koszowski, Słodczyk - Gallo, A. Kowalówka; Klisiak, Wojtarowicz, Tabaczek.