Reklama

Reklama

​El. MŚ w hokeju na trawie. Awans Walijczyków, Francuzów oraz Irlandek

Męskie reprezentacje Francji i Walii oraz żeńska drużyna Irlandii awansowały do mistrzostw świata w hokeju na trawie. Polacy uplasowali się na siódmym miejscu w turnieju kwalifikacyjnym w Cardiff, a Polki we włoskiej Pizie zajęły ostatnie, ósme miejsce.

W ostatnich spotkaniach biało-czerwoni pokonali po karnych zagrywkach Austrię 3-2 (w regulaminowym czasie był remis 1:1), z kolei podopieczne Janusza Micała w pojedynku o siódmą lokatę nie sprostały Francji (2:4).

Na żeński mundial, który rozegrany zostanie w lipcu 2022 roku w Hiszpanii i Holandii zakwalifikował się tylko zwycięzca turnieju w Pizie. W finale Irlandia wygrała z Walią 2:1. Oprócz gospodarzy mistrzostw, udział w nich z Europy mają zagwarantowany: Belgia, Anglia i Niemcy.

W Cardiff na mistrzostwa świata mężczyzn awansowały dwa zespoły - Francja oraz po raz pierwszy w historii Walia. W finale zawodów wyspiarze pokonali Francuzów 2:1. Męski mundial odbędzie się w 2023 roku w Indiach, a oprócz gospodarzy kwalifikację mają już zapewnioną Belgia, Anglia, Niemcy, Holandia i Hiszpania.

Reklama

Polki nigdy jeszcze nie grały w mistrzostwach świata, Polacy po raz ostatni wystąpili na tej imprezie w 2002 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje