Damian Kapica wyjedzie na tygodniowy camp do USHL

Utalentowany 17-letni napastnik Podhala Nowy Targ, Damian Kapica w czerwcu wyjeżdża na tygodniowy obóz do USHL, najlepszej juniorskiej ligi w Stanach Zjednoczonych. - Syn dostał zaproszenie z klubu Muskegon Lumberjacks na tygodniowy camp, będzie miał szanse się pokazać. - wyjaśnił tata Damiana, Jakub Kapica.

- Damian pojedzie zobaczyć jak to wygląda za oceanem. Obóz trwa przez tydzień od 13 czerwca. Klub zapewnia przelot w obie strony i zakwaterowanie. Czekamy tylko na przesłanie biletów przez klub. Nie ukrywam że Damian liczy na propozycję ze Szwecji. Ta liga najbardziej go interesuje, menadżer szuka mu tam klubu. Ale jest kilka propozycji z różnych lig, także zobaczymy. Jak się nie uda to zostanie w Nowym Targu. Najpierw spróbuje w najlepszej lidze juniorskiej w USA. - mówi Jakub Kapica.

Reklama

Muskegon Lumberjacks powraca do USHL po 8 letniej przerwie, wcześniej występowali w latach 1985-2002. Zespół z Michigan posiada tytuł mistrza sezonu regularnego w 1987 roku, zdobywając w tym samym sezonie Clark Cup.

Damian Kapica urodził się 18 lipca 1992 roku. Ma 177 cm wzrostu, waży 75 kg. W 2006 roku zadebiutował w pierwszoligowym MMKSie Nowy Targ. Zagrał trzykrotnie na mistrzostwach świata do lat 18 i raz do lat 20. Na ostatnich mistrzostwach "osiemnastki" w Krynicy był najskuteczniejszym polski zawodnikiem, w 5 spotkaniach zanotował 12 punktów za 8 goli i 4 asysty. Został wybrany najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji. W poprzednim sezonie zadebiutował w PLH, przyczyniając się do zdobycia tytułu mistrza kraju przez Wojas Podhale Nowy Targ. Rozegrał 46 spotkań, zdobywając 7 goli i zaliczając 8 asyst.

Sebastian Królicki

Dowiedz się więcej na temat: targ | Nowy Targ | kapica

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje