Białoruś - Francja 3-0 i Norwegia - Łotwa 3-1 na MŚ elity w hokeju na lodzie

Tylko na jednym turnieju mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie wystąpiły Kazachstan i Węgry. Obie drużyny spadają bowiem do Dywizji IA, gdzie w przyszłym roku zagrają m.in. znowu z Polską. O spadku Węgrów zadecydowało wtorkowe zwycięstwo Białorusi nad Francją 3-0 podczas imprezy rozgrywanej w Rosji.

Węgrzy musieli dzisiaj liczyć na "Trójkolorowych", ale ci nie byli w stanie strzelić nawet gola.

Trzy bramki w Petersburgu zdobyła natomiast reprezentacja Białorusi, dwa razy zrobił to Andriej Stas (26. i 45. minuta), a raz Goeff Platt (39.).

Dzięki temu zwycięstwo Białoruś zajęła szóste miejsce w grupie B, wyprzedzając Francję i Węgry.

Już wcześniej było wiadomo, że z elity, jako ostatni zespół w grupie A, spadnie Kazachstan.

Węgry i Kazachstan do elity zakwalifikowały się w zeszłym roku z turnieju Dywizji IA w Krakowie, gdzie Polska była trzecia.

W meczu grupy A elity rozegranym w Moskwie Norwegia pokonała Łotwę, 3-1, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Skandynawowie w dobrym więc stylu pożegnali się ze swoim trenerem Royem Johansenem, który kończy pracę z kadrą.

Gole dla zwycięzców strzelili: Ken Andre Olimb (17. minuta), Jonas Holos (21.) i Jonannes Johannesen (21.). Honorowe trafienie dla pokonanych było dziełem Miksa Indrasisa (12. minuta, w przewadze).

Grupa A

Norwegia - Łotwa 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)

Bramki: Ken Andre Olimb (17.), Jonas Holos (21,), Johannes Johannesen (21,) - Miks Indrasis (12.).

Kary: Norwegia - 26, Łotwa - 6 minut.