Reklama

Reklama

​Afera dopingowa w Rosji. Wymiana juniorów przed MŚ U18

Okazuje się, że w Rosji faszerowali "koksem" nawet dzieci! Na dzień przed wylotem na MŚ do lat 18 Rosyjska Federacja Hokeja na Lodzie zmieniła cały skład swej juniorskiej reprezentacji.

Powodem tej drastycznej decyzji był doping, jaki wykryto u dotychczasowych kadrowiczów.

Testy antydopingowe wykryły w ciałach młodych graczy meldonium. Ten sam specyfik, który wykluczył ze światowego sportu Marię Szarapową.

- Decyzja o wymianie całego składu reprezentacji zapadła w konsultacji z Ministerstwem Sportu. Ja sam również nie pojadę do USA. Innych komentarzy nie będzie - uciął selekcjoner "Sbornej" U-18 Witalij Prochorow

MŚ do lat 18 odbędą się w tym roku w USA, w Grand Forks, w dniach 14-24 kwietnia.

Reklama

Prochorow prowadził ten zespół od czterech lat. Na ostatnim turnieju im. Ivana Hlinki zajął trzecie miejsce.

Prochorow jest mistrzem olimpijskim z 1992 r., z Albertville, gdy był kapitanem "Sbornej" Wspólnoty Niepodległych Państw.

Meldonium to znany od lat środek poprawiający metabolizm i krążenie krwi. Pomaga w regeneracji po wysiłku, pobudza układ nerwowy, czyni organizm bardziej odpornym na stres. Światowa Agencja do Walki z Dopingiem (WADA) zabroniła stosowania specyfiku od 1 stycznia 2016 roku, uznając, że nawet zdrowi sportowcy biorą to lekarstwo. WADA uznała go za klasyczny doping i umieściła na czarnej liście, jak inne środki dopingujące. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy