Reklama

Reklama

28 powołanych na letnie zgrupowanie hokejowej reprezentacji Polski

Trener hokejowej reprezentacji Polski Wiktor Pysz powołał dwudziestu ośmiu zawodników na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 23-29 lipca w Krynicy-Zdroju.

W gronie powołanych zawodników jest aż siedemnastu absolwentów sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL. Zgrupowanie w Krynicy-Zdroju będzie pierwszą częścią przygotowań reprezentacji Polski do sezonu 2011/12. W sierpniu "Biało-czerwoni" zagrają w Memoriale im. Ludwika Czachowskiego w Toruniu, w Tatrzańskim Pucharze w Popradzie oraz towarzyski dwumecz z Francją (w Polsce 30 i 31 sierpnia).

Reklama

Warte podkreślenie jest powołanie dla kapitana mistrza Polski Comarch Cracovii Daniela Laszkiewicza. Starszy brat kapitana reprezentacji, Leszka, od lat jest kluczowym zawodnikiem "Pasów", a mimo tego nie znajdował uznania u kolejnych selekcjonerów.

Powołani na zgrupowanie w Krynicy-Zdroju

Bramkarze

Kamil Kosowski (Absolwent-SMS, JKH GKS Jastrzębie), Krzysztof Zborowski (Abs-SMS, Aksam Unia Oświęcim), Michał Plaskiewicz (Nesta Toruń)

Obrońcy:

Jarosław Kłys (Abs-SMS, Aksam Unia), Patryk Noworyta (Abs-SMS, Aksam Unia), Patryk Wajda (Abs-SMS, Comarch Cracovia), Michał Kotlorz (Abs-SMS, GKS Tychy), Miroslav Zatko (Aksam Unia), Rafał Dutka (MMKS Podhale Nowy Targ), Bartosz Dąbkowski (Abs-SMS, JKH GKS Jastrzębie), Rompkowski Mateusz (Abs-SMS, JKH GKS Jastrzębie), Dawid Maciejewski (GKS Stoczniowiec Gdansk), Bartłomiej Pociecha (Abs-SMS, HC Vitkovice)

Napastnicy:

Leszek Laszkiewicz (Abs-SMS, Comarch Cracovia), Damian Słaboń (Abs-SMS, Comarch Cracovia), Daniel Laszkiewicz (Abs-SMS, Comarch Cracovia), Aron Chmielewski (Stoczniowiec Gdańsk), Kacper Bryniczka, Piotr Kmiecik (obaj MMKS Podhale), Marcin Kolusz, Krystian Dziubiński (obaj Ciarko KH Sanok), Grzegorz Pasiut (GKS Tychy), Tomasz Kozłowski (Abs-SMS, GKS Tychy), Maciej Urbanowicz (Abs-SMS, JKH GKS Jastrzębie), Mateusz Danieluk (Abs-SMS, JKH GKS Jastrzębie), Mariusz Jakubik (Abs-SMS, Aksam Unia), Łukasz Podsiadło (Abs-SMS, KH Zagłębie Sosnowiec), Tomasz Ziółkowski (Nesta Toruń)

Rezerwa

Bartłomiej Niesłuchowski (MMKS Podhale), Patryk Kogut (Abs-SMS, JKH GKS Jastrzębie), Damian Piotrowicz (Abs-SMS, Aksam Unia), Bartłomiej Neupauer (MMKS Podhale), Łukasz Sośnierz (Abs-SMS, GKS Tychy)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje