Porażka w najważniejszym meczu MŚ. Teraz to czeka Polaków
Polska w decydującym meczu o utrzymanie w hokejowej Elicie przegrała w Ostrawie z Kazachstanem 1:3 i w przyszłym roku wystąpi w mistrzostwach świata Dywizji IA. Na razie nie wiadomo, gdzie odbędzie się impreza. W grze o organizację są Rumunia i Polska. Decyzję poznamy w piątek (24 maja). Biało-Czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie B czempionatu rozgrywanego w Czechach.

Polska do hokejowej Elity powróciła po 22 latach nieobecności. Biało-Czerwoni byli skazywani na porażkę. Tymczasem w Ostrawie, gdzie rozgrywali swoje mecze, spisywali się całkiem nieźle.
Nie dali plamy w żadnym spotkaniu, a światowy czempionat rozpoczęli od niespodzianki, jaką było urwanie punktów Łotwie, która rok wcześniej zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. Polacy przegrali po dogrywce 4:5.
Powrót do rzeczywistości
W kolejnym meczach Biało-Czerwoni ulegli: Szwecji 1:5, Francji 2:5, Słowacji 0:4, USA 1:4 i Niemcom 2:4.
W decydującym meczu o utrzymaniu w Elicie przegrali z Kazachstanem 1:3 i w przyszłym roku znowu zagrają w Dywizji IA. Nasi hokeiści, licznie wspierani przez publiczność, przegrali wszystkie spotkania w tych MŚ, zdobywając jeden punkt.
Tam rywalami Biało-Czerwonych będą ekipy: Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii, Japonii i Ukrainy. Polacy, zamiast grać przed kilkoma tysiącami kibiców, zagrają przed garstką publiczności.
- Występy w Elicie uzależniają, bo to niesłychana przygoda, którą chcielibyśmy kontynuować - mówił przed meczem z Kazachstanem Filip Komorski.
Szkoda, że się nie udało. Teraz nastąpi powrót do szarej rzeczywistości po przedniej zabawie w gronie najlepszych.
Hokejowe MŚ Elity. Gdzie i kiedy oglądać mecze?
Hokejowe MŚ Elity w Pradze i Ostrawie trwają od 10 maja. Transmisje wszystkich meczów i studio będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu oraz w Polsat Box Go. Relacje na Sport.Interia.pl.
Z Ostrawy - Tomasz Kalemba i Piotr Jawor, Interia Sport













