Zamora CF - Villarreal CF 1-4 (1-2). Puchar Króla

5 stycznia na Estadio Ruta de la Plata odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Zamory a Villarreal CF. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Villarreal CF 4-1, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 900 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-05 19:00 | Stadion: Estadio Ruta de la Plata | Widzów: 900 | Arbiter: Valentín Pizarro Gómez
Dani Raba 88'

Już w pierwszych minutach drużyna Villarreal CF próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Villarreal CF w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Carlos Bacca. Asystę zanotował Samuel Chukwueze.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarreal CF w 43. minucie spotkania, gdy Yeremi Pino strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Juan Foyth.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kontaktową bramkę dla jedenastki gospodarzy zdobył Carlos Ramos.

Na drugą połowę zespół Zamory wyszedł w zmienionym składzie, za Welligtona wszedł Dani Hernández. W 54. minucie Abel Conejo zastąpił Juanana.

Drużyna Zamory ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 73. minucie wynik na 1-3 podwyższył Fer Niño. Asystę przy bramce zanotował Moi Gómez.

W 77. minucie Álvaro Coque został zmieniony przez Luisa Meseguera, a za Guille Perera wszedł na boisko Ángel Romero, co miało wzmocnić jedenastkę Zamory. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yeremiego Pina na Daniego Rabę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania trafił Dani Raba. Bramka padła po podaniu Moiego Gómeza.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

José Ramiro Funes Mori
77′ Álvaro Coque Pérez
Pervis Josué Estupiñán Tenorio
46′ Welligton Alexander da Rocha
Jaume Vicent Costa Jordá63′
77′ Guillermo Perero Manso
Samuel Chimerenka Chukwueze63′
70′ Rodrigo Escudero Vega
Yeremi Jesús Pino Santos  43′ 86′
54′ Abel Antonio Conejo Olaya
Etienne Capoue
 45′ Carlos Ramos Blanco
Alejandro Baena Rodríguez73′
Adrián Herrera González
Carlos Bacca  31′ 63′
Jon Villanueva Gómez
Filip Jörgensen
77′ Luis Alberto Meseguer Villanueva
Pau Francisco Torres
Aziz Zaim Rechchaid
Moisés Gómez Bordonado63′
54′ Juan Antonio Del Álamo Cruces
Daniel Parejo63′
Sergio García De La Iglesia
Rubén Peña Jiménez
Raúl Vallejo Suárez
Manuel Trigueros Munoz73′
46′ Daniel Hernández González
Gerard Moreno Balaguero
70′ Valentín Prieto Cantoral
Fernando Niño Rodríguez63′  73′
77′ Ángel Romero Martínez
Daniel Raba Antolí86′  88′

Zespół Villarreal CF był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.