Yugo Unión Deportiva Socuéllamos - CD Leganés 0-2 (0-2). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Paquito Jiménez odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami UD Socuéllamos a Leganés. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Leganés 2-0, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 13:00 | Stadion: Estadio Paquito Jiménez | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Miguel de la Fuente 8'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Kevin Bua.

Zespół UD Socuéllamos ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości , strzelając kolejnego gola. W ósmej minucie wynik na 0-2 podwyższył Miguel de la Fuente.

W 24. minucie Abel Suárez zastąpił Alberta Escudera. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kike Domínguez z UD Socuéllamos. Była to 26. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 65. minutą, boisko opuścili zawodnicy UD Socuéllamos: Pepe Delgado, Adrián Hernández, Kike Domínguez, na ich miejsce weszli: Madalin Fizesan, Luis Hernáiz, Pablo Pallarés. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniego Ojedy, Miguela de la Fuentego zajęli: Javier Avilés, Robert Ibáñez. W 63. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Morrosowi Ruizowi z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Leganés postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Buę wszedł Roberto Rosales, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 77. minucie w drużynie UD Socuéllamos doszło do zmiany. Josemi Santos wszedł za Antonia Megíasa. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Stevensowi Barretowi, piłkarzowi gospodarzy.

W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Robert Ibáñez, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W drugiej połowie nie padły bramki.

Asier Riesgo Unamuno
90′ Stevens Barreto Sánchez
Javier Rubio Haro
Cristian González López
Kenneth Omeruo
Ramón Blázquez Guerrero
Sergio González Poirrier
63′ Juan Antonio Ruiz Guillén
Daniel Lasure Briz
65′ José Luis Delgado López
Javier Eraso Goñi
24′ Abel Miguel Suárez Torres
Juan Munoz
Clyde Armel Roger Essomba
Kevin Bua  7′ 65′
65′ Adrián Fernando Hernández Socorro
Daniel Ojeda Saranova46′
77′ Antonio Megías Gaspar
Luis Perea Hernández
26′ 65′ Enrique Domínguez Domínguez
Miguel de la Fuente Escudero  8′ 50′
Javier Sánchez López
Diego José Conde Alcolado
Iker Berruezo Lizarbe
Javier Hernández Cabrera
65′ Luis Hernáiz Daschner
Roberto José Rosales Altuve65′
24′ Alberto Escudero Martínez
Cassio Luiz da Silva Junior
65′ Madalin Razvan Fizesan
Robert Ibáñez Castro50′ 90′
65′ Pablo Pallarés Marzo
Gaku Shibasaki
77′ José Miguel Santos Marín
José Manuel Arnáiz Díaz

Javier Avilés Cortés46′

Borja González Tomás

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Leganés, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna UD Socuéllamos dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.