Yeclano Deportivo - Valencia Club de Futbol 1-4 (0-3). Puchar Króla

7 stycznia na Estadio Municipal La Constitución odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Yeclano a Valencia CF. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Valencia CF 4-1, który wywalczyła awans. Mecz obejrzało 1,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-07 19:00 | Stadion: Estadio Municipal La Constitución | Widzów: 1000 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Thierry Correia 53'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Valencia CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Lee Kang-In. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manu Vallejo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Áleksowi Vaquerowi z zespołu gospodarzy. Była to ósma minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valencia CF w dziewiątej minucie spotkania, gdy Uroš Račić strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Koby Koindrediego.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 34. minucie wynik na 0-3 podwyższył Sobrino. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Manu Vallejo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Yeclano rozpoczęła w zmienionym składzie, za China, Tonetego weszli Luis Castillo, Víctor Fenoll.

Piłkarze Yeclano odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 46. minucie gola pocieszenia strzelił Alberto Oca. Asystę przy bramce zanotował Luis Castillo.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Manu Castillo, zawodnika gospodarzy.

Niedługo później Thierry Correia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valencia CF, strzelając kolejnego gola w 53. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Gonçalo Guedes.

W 61. minucie za Uroša Račicia wszedł Vicente Esquerdo. Między 61. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yeclano: Álex Vaquero, Christian Perales, Alberto Oca, na ich miejsce weszli: Carlos Felipe, Iker Torre, Luispa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lee Kang-Ina, Toniego Laty, Koby Koindrediego zajęli: Jason, Gayà, Carlos Soler. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta Ocę z Yeclano, a w 87. minucie Thierry'ego Correię z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Cristian Rivero Sabater
46′ David Puche Martínez
Thierry Rendall Correia  53′ 87′
52′ Manuel Castillo Ortega
Kevin Leonel Sibille
Ayoze Placeres Delgado
Eliaquim Mangala
Pedro García Campillo
Antonio Latorre Grueso76′
8′ 62′ Alejandro Vaquero Lafuente
Uroš Račić  9′ 61′
 46′ 71′ 75′ Alberto Martínez Oca
Goncalo Guedes
46′ Antonio Martínez Tormos
Manuel Javier Vallejo Galván
Gaston Alonso Kappes
Koba Lein Koindredi82′
63′ Christian Perales Moyá
José Luis Gaya Pena76′
46′ Luis Castillo Ortega
Vicente Esquerdo Santas61′
62′ Carlos Felipe Martínez
Yunus Dimoara Musah
46′ Víctor Manuel Fenoll Sánchez
David Remeseiro Salgueiro61′
Javier Saura Ruiz
Carlos Soler Barragán82′
75′ Luis Pascual Gil Romero
Alejandro Blanco Sánchez
63′ Iker Torre Larrañaga
Maximiliano Gómez

Zespół Valencia CF był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Valencia CF pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Valencia CF w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.