Victoria CF A Coruña - Villarreal CF 0-8 (0-4). Puchar Króla

30 listopada na Estadio Abanca-Riazor odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Victorii CF A Coruña a Villarreal CF. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Villarreal CF 8-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 6,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 19:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Widzów: 6000 | Arbiter: Pablo González Fuertes
N. Iosifov 87'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarreal CF w 17. minucie spotkania, gdy Alberto Moreno strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Paco Alcácer.

Jedenastka Victorii CF A Coruña ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Villarreal CF, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie Alberto Moreno po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę zaliczył Dani Raba.

Niedługo później Aissa Mandi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, strzelając kolejnego gola w 28. minucie spotkania. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Dani Raba.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie trafił Paco Alcácer.

Drugą połowę drużyna Villarreal CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paca Alcácera wszedł Boulaye Dia.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Samuel Chukwueze. Bramka padła po podaniu Pervisa Estupinána.

W 56. minucie za Sergia Rodrígueza wszedł Padín. Między 63. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Villarreal CF: Pervis Estupinán, Rubén Peña, Dani Raba, na ich miejsce weszli: Gerard Moreno, Nikita Iosifov, Dani Tasende. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mandaya, Mauriza zajęli: Jorge Rodríguez, Patiño.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarreal CF w 73. minucie spotkania, gdy Gerard Moreno zdobył szóstą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alberto Moreno.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarreal CF w 82. minucie spotkania, gdy Boulaye Dia strzelił siódmego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 0-8 w 87. minucie zdobył Nikita Iosifov. Ponownie asystę zanotował Alberto Moreno.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-8.

Adrián de la Fuente Barquilla80′
80′ Adrián Méndez Pereira
Aissa Mandi  28′
73′ Miguel Mandayo Lagoa
Pervis Josué Estupinán Tenorio63′
Sergio González Rodríguez
Rubén Pena Jiménez63′
56′ Sergio Rodríguez Nieto
Alberto Moreno  17′, 22′
Jorge Raña Fraga
Vicente Iborra
Javier Sande Fuentes
Daniel Raba Antolín64′
80′ Iago Pérez Ferreiro
Paco Alcacer  37′ 46′
73′ Martín Mauriz Varela
Samuel Chimerenka Chukwueze  50′
Lucas Cao
Iker Álvarez De Eulate Molne
Daniel Mancebo Blanco
Gerónimo Rulli
80′ Iago Rial González
Daniel Esmorís Tasende64′
73′ Jorge Rodríguez Saavedra
Juan Marcos Foyth
David Seoane Rumbo
Carlo Adriano García Prades80′
80′ Diego Expósito Mahía
Boulaye Dia46′  82′
56′ Sergio Padín Rey
Gerard Moreno Balagueró63′  73′
73′ Iván Pariño

Zespół Villarreal CF był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.