Union Deportiva Las Palmas, S.A.D. - Real Saragossa, S.A.D. 0-0. Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki LaLigi SmartBank, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Las Palmas zremisowała z Realem Saragossa 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

W  meczu 1. kolejki  LaLigi SmartBank, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Las Palmas zremisowała  z Realem Saragossa  0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Realu Saragossa wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Las Palmas.

W 45. minucie Sidnei został zastąpiony przez Saula Coca. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 61. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Realu Saragossa i dwie drużynie przeciwnej. Między 65. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Realu Saragossa: Miguel Puche, Sergio Bermejo, Juanjo Narvaez, Valentin Vada, Manu Molina, na ich miejsce weszli: Victor Mollejo, Eugeni Valderrama, Giuliano Simeone, Francho Gracia, Radosav Petrovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alberta Moleira, Alvara Jimeneza, Enza Loiodice'a, Marca Cardony zajęli: Benito Ramirez, Oscar Pinchi, Fabio Gonzalez, Pedro Garcia.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Las Palmas, natomiast zawodnikom Realu Saragossa przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.