Union Deportiva Las Palmas, S.A.D. - Real Oviedo, S.A.D. 2-1 (1-1). Liga - 41. kolejka

W pojedynku 41. kolejki LaLigi SmartBank, który rozegrany został 21 maja, drużyna Las Palmas wygrała z Realem Oviedo 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

W  pojedynku 41. kolejki  LaLigi SmartBank, który rozegrany został 21 maja, drużyna Las Palmas wygrała  z Realem Oviedo  2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Borja Sanchez dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Realu Oviedo niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna Las Palmas doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Alberto Moleiro. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Carlos Isaac z zespołu Realu Oviedo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Las Palmas w 62. minucie spotkania, gdy Jonathan Viera zdobył drugą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Oviedo doszło do zmiany. Samuel Obeng wszedł za Vitiego Rozadę.

W 66. minucie Javi Mier zastąpił Marca Sangallego. Trener Realu Oviedo postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Borję Sancheza i na pole gry wprowadził napastnika Matheusa Aiasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Gaston Brugman został zmieniony przez Hugona Ramę, co miało wzmocnić zespół Realu Oviedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Vierę na Benita Ramireza.

W 90. minucie arbiter wyrzucił z boiska Pierre'a Cornuda z Realu Oviedo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Drużyna Las Palmas była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Las Palmas żadną kartką, natomiast zawodnikom Realu Oviedo przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół Las Palmas w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Realu Oviedo w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.