Union Deportiva Ibiza - Real Valladolid Club de Futbol, S.A.D. 1-2 (0-1). Liga - 41. kolejka

W starciu 41. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna UD Ibiza przegrała z Realem Valladolid 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadi Municipal de Can Misses w Ibizie.

W  starciu 41. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna UD Ibiza przegrała  z Realem Valladolid  1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadi Municipal de Can Misses w Ibizie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Realu Valladolid wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sytuację bramkową stworzył Nacho Martinez.

Już na początku meczu to zawodnicy Realu Valladolid otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Shon Weissman.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Manu Molina z drużyny UD Ibiza. Była to 27. minuta pojedynku. W 44. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Manu Molina osłabiając zespół UD Ibiza. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 27. minucie. W 45. minucie Cifuentes zastąpił Rubena Gonzaleza.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Valladolid.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Gonzalo Escobar, zawodnik UD Ibiza. W 55. minucie w drużynie UD Ibiza doszło do zmiany. Kevin Appin wszedł za Javiego Larę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Valladolid w 61. minucie spotkania, gdy Shon Weissman strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Toni Villa.

Po chwili trener UD Ibiza postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gonzala Escobara. Na boisko wszedł David Morillas, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w zespole UD Ibiza doszło do zmiany. Davo wszedł za Ekaina Zenitagoię.

Cristian Herrera wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Ibiza, zdobywając bramkę w 70. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Davo.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę obejrzał Miguel Guerrero z UD Ibiza. Drużynie UD Ibiza zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Realu Valladolid.

Drużyna UD Ibiza zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał zawodników Realu Valladolid żadną kartką, natomiast piłkarzom UD Ibiza pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół UD Ibiza wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Realu Valladolid w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.